Çevreciler Yine Asker Dedi

03 Temmuz 2012 Salı, 11:09
Çevreciler Yine Asker Dedi

Antakya çevre Koruma Derneği Olağan Genel Kurulu sonrası yapılan seçimlerde çevreciler yeniden Selda Askeri başkanlığa seçti.
 
 
 
H.Bozok
 
 
 
Antakya çevre Koruma Derneği Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Genel kurulda Selda Asker yeniden dernek başkanlığına seçilirken, derneğin ilk toplantısı sonrası yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:
 
 
 
“Başkan Selda Asker, Başkan Yardımcısı Celal Yahyaoglu, Genel Sekreter Ali Kanatlı, Sayman Nilgün Karasu, üye Nidal özdemir, üye Kamil Batman ve üye Siraz Yoğun”
Genel kurul sonrası yaptığı konuşmasında, başkanlığa yeniden layık görülmesinden dolayı onur duyduğunu ifade eden Antakya çevre Koruma Derneği Başkanı Asker, “Yıllardır dernek üyeleriyle birlikte el ele, omuz omuza cevre mücadelemizi en iyi şekilde yapabilmenin kararlığı içindeyiz. 
 
 
 
Havamızın, suyumuzun, toprağımızın günden güne kirletildiği dünyamızda alınması gereken önlemlerin farkındayız ve bu amaçla basta Antakya olmak üzere küresel anlamda yaşanılan tüm çevre sorunlarının her zaman karşısında olacağız.” Dedi.
 
 
 
Yeşil alanların, tarihi dokuların korunması ve geliştirilmesi, insan sağlığına zarar verici her türlü tehlikenin ortadan kaldırılması ve iyileştirilmesi, doğal çevrenin korunması amacıyla bugüne kadar gerçekleştirdikleri faaliyetlerinin ve bilinçlendirme çalışmalarının süreceğini dile getiren Başkan Asker konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
 
 
“Antakya çevre Koruma Derneği olarak bizler; yaşadığımız kentin sorunlarını biliyor ve çözüm yolları üretmeye çalışıyoruz. Ancak şunu da biliyoruz ki; halkın gücü her şeyin üstündedir. 
 
 
 
Bu yüzden çevresine duyarlı herkesi bizimle birlikte çevre mücadelesine çağırıyoruz.
 
 
 
 çevre sorunlarının çözümünün bir parçası olmak adına 1990’dan bu yana emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyor ve daha temiz bir çevre, yaşanabilir bir dünya için gayretlerimizin devam edeceğini ifade etmek istiyorum.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz