Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Çevre katliamı sürüyor…

18 Kasım 2014 Salı, 11:23

Antakya Habibi Neccar dağında yine ağaçların kesilmesine yönelik çevrecilerden sert tepki geldi.

Habibi Neccar dağında yürüyüş yaparken orman katliamını gördüklerini belirtirken, “Bu katliamdan kimsenin haberi var mı? Bu ağaçlar kim veya kimler tarafından kesiliyor?” şeklinde tepkilerini dile getiriyorlar.

Fenerbahçe okulundan sonra bulunan atış alanından itibaren ormanlık alanın tam ortasında kesilen ağaçlarla birlikte bir yol yapıldığını ifade eden çevreci vatandaşlar, “Bu katliamı daha yeni gördük. Zaten katliamı yapanlar, ormanlık alanın tam ortasından da yol geçiriyorlar. Bu yolu kim yapıyor, yetkililerin bilgisi var mı? Yıllar önce Habibi Neccar dağında özenle dikilen ağaçlar zaman içerisinde gecekondular yapmak için büyük ölçüde kesilmişti. Şimdi ise yol yapılmak için aynı katliam ara vermeden sürdürülüyor. Yetkilileri göreve çağırıyoruz, bu ağaçları kim ne için kesiyor? Bu gidişle Habibi Neccar dağında ağaç diye bir şey kalmayacak” uyarısında bulundular.

Hatay Valiliği ile Orman İşletmesini göreve çağıran vatandaşlar, “Yetkililerin bu ağaç katliamıyla ilgili soruşturma yapmalarını ve kamuoyuna bilgi vermelerin bekliyoruz. Bu ağaçlar kim tarafından ne için kesildi, bunun açıklamasını yetkililerden bekliyoruz” diyerek talepte bulundular.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz