Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Çete Mensupları Yakayı Ele Verdi…

07 Eylül 2013 Cumartesi, 10:08
Çete Mensupları Yakayı Ele Verdi…

Hatay Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele şube Müdürlüğü ekipleri gerçekleştirdikleri bir operasyonda 37 kişiyi yakaladı. Yakalanan sanıkların KOM şubesinde yapılan ilksorgulamalarında olaylara karıştıkları tespit edilen biri ızmirli, 7’si Hataylı olmak üzere 8 kişi hakkında işlem yapılarak Adliyeye sevk etti.
 
Alınan bilgiye göre, Hatay’ın Antakya ve Samandağ  ilçelerinde uzun zamandan beri haraç alma, tehdit, silah ile yaralama, nitelikli dolandırıcılık ve piyasaya sahte para süren bir çetenin peşine düşen Kaçakçılık ve Organize Suçlar şube Müdürlüğü ekipleri ızmir, Samandağ ve Hatay Antakya’da eş zamanlı olarak bir operasyon gerçekleştirerek çeteye mensup kişileri gözaltına aldı.
 
Bu kişilerin özellikle Suriyeli vatandaşlarla zengin işadamlarına AB Dolarını Saddam Doları olarak sahte dolarları ucuz fiyata sattıkları tespit edildi. Toplam olarak suça karışan 37 kişi yakalanarak
haklarında soruşturma başlatıldı. Yapılan ilk sorgulamanın ardından H.A. (36), Y.S. (47),  ö.K.(35),  A.B.B. (28), S.ö. (43),  C.T. (27), S.T. (23) ve T.C. (41) isimli zanlıların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda bol miktarda sahte ABD Doları ele geçirildi.
 
Zanlılar ele geçirilen sahte ABD dolarları ile birlikte Adli makamlara sevk edildiler.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz