Çelenk Hayatını Kaybetti…

25 Mart 2014 Salı, 09:49
Çelenk Hayatını Kaybetti…

Hatay’ın değerli gazetecilerinden yerel basının duayenlerinden Antakya Gazeteciler Cemiyeti’nin kurucularından ve 13 yıl başkanlığını yapan Günay çelenk hayatını kaybetti.

Mayıs 1989 yılında kurulan Antakya Gazeteciler Cemiyeti kurucu üyeleri arasında yer alan ve Kurucu Başkan Sabahattin Ezer’den sonra 13 yıllık başkanlığını yapan duayen gazeteci Günay çelenk, hayatını kaybetti.

81 yaşında hayatını kaybeden Atayolu Gazetesi Sahibi Günay çelenk, Abdi ıpekçi döneminde Milliyet Gazetesi’nin Antakya Muhabirliğini de üstlenmişti. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi olan Günay çelenk, Türkiye Gazeteciler Federasyonuna katılan ilk cemiyet başkanlarındandı. Dün öğle namazına müteakip Antakya Mezarlık Kompleksinde kılınan cenaze namazından sonra Asri Mezarlıkta toprağa verilen Günay çelenk, evli ve üç çocuk babasıydı.

Yerel basın duayenlerinden Günay çelenk’in cenazesine CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, Hatay Milletvekili Dr. Mehmet Ali Ediboğlu, CHP Antakya Belediye Başkan adayı Dr. Hasan Ramiz Parlar, CHP Defne Adayı ıbrahim Yaman, CHP’li belediye meclis üyesi adayları, oda başkanları ve sevenleri katıldı.

Asya Gazetesi ve Asya Radyo olarak Günay çelenk’e Allahtan rahmet, kederli ailesine, Hatay Basın Mensuplarına ve sevenlerine başsağlığı diler, acılarını içtenlikle paylaşırız.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz