Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Cannes’e Eşdeğer Festival…

13 Kasım 2013 Çarşamba, 09:47
Cannes’e Eşdeğer Festival…

Antakya Belediyesi, çekmece Belediyesi, çekmece Sosyal Yardımlaşma Derneği ve Foto film Sanat Merkezinin organizesinde Antakya Altın Defne 2. Film Festivali ve Fotoğrafçılar Buluşması düzenlenecek.
 
Festival Tertip Komitesi ile birlikte Konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş ve çekmece Belediye Başkanı Cafer özenir festivalin içeriği ile ilgili bilgi verdiler.
Avrupa ve Asya’nın köklü film festivallerinden biri olmayı hedefleyen Altın Defne ülkemizde uzun soluklu yeni bir adım olarak tanımlanıyor ve kentimizin tanıtımına da büyük bir katkı vereceği düşünülüyor.
 
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş toplantıda yaptığı konuşmada: “Antakya Belediyesi, çekmece Belediyesi, çekmece Sosyal Yardımlaşma Derneği ve Foto film Sanat Merkezinin organize ettiği bu önemli film festivali Cannes Film festivali gibi evrensel bir boyut taşıma hedefimizdir.”dedi.
 
Festival kapsamında düzenlenecek bir yarışma ile kısa film alanında başarılı olan ilk üç filme para ödülü verilecek. Bu kapsamda festival süresince çok sayıda film gösterime girecek.
Antakya Film Festivali 20-26 Kasım’da gerçekleştirilecek.
    

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz