Son Dakika
23 Temmuz 2018 Pazartesi

Canlı Bomba Terörist Tutuklandı…

02 Mayıs 2009 Cumartesi, 19:46
Canlı Bomba Terörist Tutuklandı…

Eski bakanlardan Hikmet Sami Türk’e, Bilkent üniversitesi Hukuk Fakültesinde bombalı saldırı girişimiyle ilgili adliyeye sevk edilen 2 kişi tutuklandı.
 
 
Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi Nöbetçi Hakimliğine çıkarılan şüpheli D.A, susma hakkını kullanmak istediğini belirterek, ”Bu olayla ilgili herhangi bir açıklamada bulunup savunma yapmayacağım” dedi.
 
 
şüpheli S.O.Y. ise ”D.A.’nın gerçekleştirdiği olayla herhangi bir bağlantı, ilgi ve alakasının bulunmadığını” ileri sürdü.
 
 
S.O.Y, şüpheli D.A’yı tanıdığını kaydederek, ”En son mahkemenizden ceza aldığım sırada tutuklu olduğum zaman görmüştüm. Ondan sonra kendisiyle herhangi bir irtibatım ve telefon görüşmem olmadı. Benim Yunanistan’da telefon görüşmem söz konusu değildir” diye konuştu.
 
 
D.A, ”kasten adam öldürmeye teşebbüs”, ”anayasal düzeni silahla ortadan kaldırmaya teşebbüs”, ”patlayıcı madde bulundurma ve taşıma”, ”resmi belgede sahtecilik” ve ”ruhsatsız silah bulundurma” suçlarından tutuklandı.
 
 
S.O.Y’nin ise ”kasten öldürmeye teşebbüse iştirak”, ”anayasal düzeni silahla ortadan kaldırmaya teşebbüs” ve ”resmi belgede sahtecilik” suçlarından tutuklanmasına karar verildi.
 
 
şüphelilerden D.A, Ankara ıl Jandarma Alay Komutanlığı ekiplerince, S.O.Y. de Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele şube Müdürlüğü ekipleri tarafından cezaevine götürüldü.
 
 
Zanlılar, adliyeden ayrılışları sırasında slogan attı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz