Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Canlandıran Proje…

26 Mart 2010 Cuma, 10:30
Canlandıran Proje…

Antakya Devlet Hastanesi’nin eski binası, yeniden işlevselliğine dönüştürülürken, Doğumevi’nin kapasitesinin genişletileceği belirtildi.
 
Konuya ilişkin görüşlerine başvurduğumuz, Hatay ıl Sağlık Müdürü Dr. Bayram Kerkez, atıl durumdaki devlet hastanesi eski binasının onarımını yaptıktan sonra, Doğumevi Hastanesi’ni çevreleyen Ana çocuk Sağlığı, Verem Savaş Dispanseri ile Halk Sağlığı laboratuarıyla birlikte 2 nolu Sağlık Ocağı’nın bu binaya taşınacağını söyledi.,
 
Mevcut kapasitesi yetersiz kalan Doğumevi Hastanesi’ne boşalacak 4 kurumun binalarının ilave edileceğini ifade eden Sağlık Müdürü Dr. Bayram Kerkez, “Bu binaların doğumeviyle birleştirilmesiyle hem yatak sayısı, hem de kapasitesi artacak. Bu güzel projeyi en kısa sürede hayata geçireceğiz” dedi.
 
Devlet Hastanesi eski binasının Mustafa Kemal üniversitesi’nden alındıktan sonra bu proje üzerinde çalıştıklarını kaydeden Sağlık Müdürü Dr. Bayram Kerkez, “Hem Doğumevi Hastanesi büyüyecek, hem daracık binalarda sıkışan Halk Sağlığı Laboratuarı, Ana çocuk Sağlığı, Verem Savaş Dispanseri ile 2 nolu Sağlık Ocağı daha geniş bir binaya taşınacak, hem de atıl durumdaki bina hizmete sokulmuş olacak.
Bu proje çerçevesinde özellikle Doğumevi Hastanesi’ne özel bir acil servis yaptırılarak, her türlü müdahalelerin yapılmasına imkan sağlanacaktır” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz