Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Canda: 164. yılınız kutlu olsun…

10 Nisan 2009 Cuma, 09:27
Canda: 164. yılınız kutlu olsun…

Mustafa Kemal üniversitesi (MKü) Rektörü Prof. Dr. şerefettin Canda, Ulu önder Atatürk’ün, “Cumhuriyet’in ve kanunların düşmanlarına karşı bir kalkan” olarak nitelendirdiği Türk polisinin, sahip olduğu modern donanımı, yetişmiş insan gücü ve tescillenmiş başarıları ile 24 saat kesintisiz vatandaşa hizmet etmenin haklı gurur ve mutluluğunu yaşadığını kaydetti.
 
Emniyet Teşkilatı’nın, hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik otoritesinin meşru gücü olduğunu ifade eden Canda, şöyle devam etti:
“Kanunların uygulanmasında, huzur ve sükûnun sağlanmasında en önemli görev polislerimize düşmektedir. Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk Polisi, bundan sonra da şerefli geçmişinden ve milletinden aldığı güçle, üzerine düşen sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirmeye devam edecektir. Vatan ve görev uğruna şehit olan güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet diler, her yerde ve her koşulda görevini başarıyla yerine getiren Türk Polis Teşkilatının 164. kuruluş yıldönümünü içtenlikle kutlarım.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz