Çanakkale şehitleri Anıldı…

19 Mart 2014 Çarşamba, 10:02
Çanakkale şehitleri Anıldı…

18 Mart çanakkale Zaferi ve şehitler Günü dolayısıyla Antakya şehitliği’nde tören düzenlendi.

Törene Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Garnizon Komutanı Piyade Albay Hasan Polat, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, CHP Hatay Milletvekilleri Hasan Akgöl, Refik Eryılmaz, ile daire müdürleri, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Başta Hatay Valisi Lekesiz olmak üzere diğer protokol üyeleri tarafından şehitliğe çelenk konulup, saygı duruşunda bulunuldu, saygı atışı gerçekleştirildi ve ıstiklal Marşı okundu.

şehitlikteki şeref Defteri’ni imzalayan Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz duygularını şöyle aktardı: “Aziz şehitlerimiz,
Milletimizi tarihin en büyük zaferi ile gururlandıran, tüm Dünyaya Türk’ün azim ve kararlılığını ispat eden zaferlerden biri olan çanakkale Zaferi’nin 99’uncu yıldönümü nedeniyle yüksek huzurlarınızdayız.

Bir gül bahçesine girercesine canlarınızı feda ederek bizlere bıraktığınız bu mukaddes vatan toprakları üzerinde bağımsızlığımızı korumak içir her türlü fedakârlığı yapmaya hazırız.
Sizlerin eşsiz fedakârlıkları ile kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet payidar kılmak ve daima yükseklere taşımak siz Aziz şehitlerimize olan en büyük borcumuzdur.
Dünya durdukça yüce milletimiz tarafından fedakarlığınız minnetle yad edilecektir. Bu bilinçle daha güçlü ve daha kalkınmış bir geleceğe ulaşmak için var gücümüzle çalışma azmindeyiz. Canlarınız pahasına sahip olunan bu topraklarda rahat uyuyun.
Ruhunuz şad olsun”.

Daha sonra protokol üyeleri şehitlerin kabirlerini ziyaret ederek çiçek bırakıp dua ettiler.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz