Çalışkan:Turizm Canlanacak…

17 Mart 2014 Pazartesi, 10:04
Çalışkan:Turizm Canlanacak…

Saadet Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Necmettin çalışkan, ıskenderun’da ıskenderun Esnaf Odası, Maden ışçileri Odası ve yerel gazete yöneticilerini ziyaret etti.

çalışkan ziyaretleri sırasında rakiplerine meydan okuyarak, “Gelin halkın önünde tartışalım” çağrısında bulundu.
Esnaf ziyaretlerinde de bulunan çalışkan gezdiği yerlerde rakip adaylara göndermede bulunarak hodri meydan çağrısında bulundu. çalışkan gelsinler halk önünde halkın, ilin sorunlarını tartışalım. Bunca geçen zamanda yapılanlar ortada, projeleri karşılaştıralım hangi projeler gerçekçi, samimi hangileri hayal ürünü gösterelim. Bu güne kadar siz zaten yapacağını yapmış olmalısınız.

Seçimden sonra hayat devam edecek. Sn. Ergin başarılı ise bakanlığa tekrar göndereceğiz. Lütfü Savaş’ı üniversiteye, Mete Aslan da emekli olarak hayatını sürdürecek. şimdi değişim zamanı, denenmemişin denenme zamanı. 11 aylık iktidarımızda herkesin yüzünü güldürmüş şimdi yeniden güldüreceğiz. şimdi Saadet zamanı, Saadet kazanınca Hatay kazanacak halkımız kazacak” diye konuştu.

ıskenderun Esnaf Odaları Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıda da bir konuşma yapan çalışkan, “Esnaf odalarını çok önemsediklerini belirterek, “şehrin nabzını tutan temeli teşkil eden önemli kurumların başında esnaf odaları gelir. Esnaf odaları halk ile devlet arasında vatandaş ile kamu arasında bir köprü olarak esnafın sorunlarını temsil eden kamu kurumu gibidir. Bu nedenle biz esnaf odalarını her zaman önemsiyoruz. 11 aylık iktidarlarımız döneminde esnafın yüzünü güldüren tek partiyiz. Esnaf odaları önemli bir kamu hizmeti yürütüyor“ dedi.

Halkımız Belediye Başkanlığına bizi layık görürse, memlekette etkin rolü bulunan esnaf odaları gibi temsilci arkadaşlarla oturup esnafın sorunlarını ortak akıl ile çözeceğiz. Hatay olarak işsizlik, esnafın sorunları, tarım gibi büyük problemlerimiz var. Tüm bunların çözümü için bizlere yani Saadet Partisi’ne bir şans tanınması gerekiyor. Diğerlerinin bunca yıl iktidarda olmalarına rağmen büyük sorunlara köklü çözümler getiremedikleri ortadadır. ışsizlik gibi bahsettiğim tüm bu sorunların çözümü için birçok projemiz var.

öncelikli olarak ıskenderun Antakya arası otoban ve demiryolu yaparak mesafeyi 20 dakikaya düşüreceğiz. Hatayı Ortadoğu’nun helal turizm merkezi yapacağız. Her yere turist geliyor Hatay’a gelmiyor. Hâlbuki Hatay’ın çok güzel turizm potansiyeli var. Hatay iklim şartları itibari ile yaz, kış, dağ deniz, orman, yayla, dini inanç, kültür, tarih, turizminin hepsinin birlikte yaşandığı dünyadaki ender yerlerden birisidir. Belen’e çıkarsınız kar görür üşürsünüz. 15 dakika da ıskenderun’a inersiniz yanarsınız. ülkemizde Mersin’den ızmir’e kadar birçok il Hatay potansiyeline göre turizm bölgeleri imkânsızlıkları olmasına rağmen bu potansiyelden yararlanıyorlar. Hatay neden yararlanmasın. Her açıdan her yerin canlanması lazım” şeklinde konuştu.

Diğer projelerinden kısaca bahseden çalışkan “Fuar ve kongre merkezleri, her mahalleye amatör spor sahası ve sosyal alanlar, Maliyetine ucuz toplu konutlar, Katlı otoparklar, Alt ve üst geçit projeSı, Hanımlara özel plajlar, ıskenderun’a merkez cami ve külliye, Her ilçeye aşevi, ihtiyaç sahiplerine Saadet kart, Her mahalleye taziye evi, çok amaçlı salon, spor ve gençlik merkezleri, özürlüler rehabilitasyon ve koordinasyon merkezi ile mesleki kurslar gibi büyük sorunları çözeceğiz inşallah” şeklinde ifade etti.

Dr. Necmettin çalışkan ziyaretlerini Saadet Partisi ıskenderun Belediye Başkan Adayı Halil çelik, Arsuz adayı Hasan Alış ve meclis üyesi adayları ile birlikte gerçekleştirdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz