Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Çalışkan Yeniden Hatay ıl Başkanı…

03 Ocak 2012 Salı, 09:44
Çalışkan Yeniden Hatay ıl Başkanı…

Saadet Partisinin 4. olağan Hatay ıl kongresi Pazar günü Genel Başkan Prof. Dr. Mustafa Kamalak’ın da katılımıyla Narlıca Beyza ış Merkezi Habib-i Neccar Kültür Merkezinde yapıldı.
 
 
 
Necmettin çalışkan konuşmasında, “kongreye katılımdaki yoğunluğun, salona sığmayarak dışarıda bekleyenlerin ve sık sık Mücahit çalışkan ve Kamalak sloganlarının atıldığı bu coşkunun, Saadet Partisinin Hatay’da, Akdeniz’de ne kadar canlandığını, şahlandığını göstermiş oldu.” Dedi.
 
 
 
 
 
Genel Başkan Prof. Dr. Mustafa Kamalak konuşmasında ise, bir davanın haklılığının geçici kalabalıkların çoğunluğuyla değil ilahi iradeye uygunluğuyla ölçülebileceğini söyledi. ışsizliğe çare bulunamadığını, işçi, memur ve emeklinin kötü durumda olduğunu ve feryat ettiğini ileri süren Kamalak, tek kurtuluşun ”Milli Görüşte” olduğunu kaydetti.
 
 
 
 
Komşularla izlenen sıfır sorun politikasını eleştiren Kamalak, etrafta komşu kalmadığını, Suriye üzerinden yapılan hesapların Türkiye’yi savaşa sokmak olduğunu belirterek,  Müslüman halkların bir birine kışkırtılarak özellikle Türkiye ve ıran’ın karşı karşıya getirilmek istendiğini iddia etti.
 
 
 
Ak Partinin batı düşüncesinden bağımsız hareket edemediğini ifade eden Kamalak, Füze kalkanı projesinin Nato’nun dolayısıyla ısrail’i korumak için ülkemize kurulan bir proje olduğunu belirtti.
 
Irak sınırındaki olaya da değinen Kamalak, ”üç gün önce 35 gencimizi bu ülkenin silahları, bombalarıyla imha etmediler mi? Ne yapıyorlarmış, kaçakçılık. Ne yapmalıydı bunlar? Hangi fabrikayı kurdun, hangi yatırımı yaptın, olanlar da özelleştirildi. ınsanların geçim kaynaklarını elinden alırsan ne yapacak bu millet. özür dilemek bir yiğidi geri getirebilir mi?” diye konuştu. Kamalak, ülkenin iktisadi, mali konularının yanı sıra dış politikasının kötü durumda olduğunu ileri sürdü. Daha sonra, divan başkanlığını Mustafa Geçer’in yaptığı kongrede, ıl Başkanı Necmettin çalışkan’ın hazırladığı tek listeyle yeni yönetim ve disiplin kurulu iş başına seçildi.Yeni Yönetim şöyle oluştu; ıL BAşKANI NECMETTıN çALIşKAN  YöNETıM KURULU: 1- Selim Demirli2- M.Bekir Türkmen3- Fahri Serdal özal4- Abdulhadi Bük5- Mustafa Ege6- Selami çekiç7- Fatih Dökmeci8- Cengiz Yıldız9- Bekir Demirkol10- Nacmidin Koşak11- Muhammed Ali Birecik12- ısmail Belge13- Turgut Palta14- Yusuf Aydın

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz