Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı

Çalışkan ,Esad’la Görüştü…

10 Ocak 2012 Salı, 09:27
Çalışkan ,Esad’la Görüştü…

Saadet Partisi (SP) Hatay ıl Başkanı ve Genel ıdare Kurulu (GıK) üyesi Necmettin çalışkan, barış elçisi olarak Suriye’ye gittiklerini ve bu kapsamda Devlet Başkanı Beşşar Esad’la görüştüklerini belirtti.
 
 
 
     çalışkan, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak ile Suriye’ye yaptıkları ziyareti değerlendirdi.
 
 
Akan kanın durdurulması ve bölgede barışın sağlanması için Suriye’ye gittiklerini anımsatan çalışkan, Esad’la yaptıkları görüşmede muhalefetin sesine kulak vermesini ve işgalin sebep olacağı acı bilançoyu hatırlattıklarını söyledi.
 
 
Bölgedeki karışıklığın asıl amacının Büyük Ortadoğu Projesini (BOP) gerçekleştirmeye yönelik olduğunu iddia eden çalışkan, şöyle devam etti:
 
”Barış elçisi olarak Suriye’ye gittik ve bu kapsamda Esad’la görüştük. Planlanan tezgâhlar bölgenin kendi iç dinamikleriyle değil, BOP çerçevesinde gerçekleşmektedir. Batının ve siyonistlerin Suriye’de yaşanan gelişmelerden memnuniyet duyması, burada yaşayan halkların menfaatini düşündüğünden değil, buraya yönelik emellerindendir. Esad ile görüşmemizde, milli görüş camiası olarak barış için arabulucu rol üstlenmeye hazır olduğumuzu ifade ettik. Görüşmemizde ıslam Birliği’nin önemine vurgu yaptık.” 
 
 ıslam âleminin, kendi sorunlarını çözüme kavuşturacak güç ve birikime sahip olduğunu belirten çalışkan, işgal ve dış müdahaleye karşı olduklarını kaydetti.
 
 
 Ziyaretle ilgili Suriye tarafının mesajlarını, beklentilerini genel başkanları Kamalak’ın önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı ve Başbakana ileteceğini vurgulayan çalışkan, parti olarak ıslam ülkelerindeki gelişmelerle ilgili büyük bir hassasiyet ve endişe taşıdıklarını dile getirdi.
 
 
çalışkan, bölgede yaşanacak herhangi bir olumsuzlukta en fazla Hatay’ın zarar göreceğini de sözlerine ekledi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz