Çalışanlar Memnun Değil…

06 Şubat 2014 Perşembe, 10:04

Türk Sağlık-Sen Hatay şube Başkanı Hayrettin şahin, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 1 yıllık performansıyla Vatandaş memnuniyetinden sürekli övünen ama bu memnuniyetin baş mimarı sağlık çalışanlarının memnuniyetine hiç değinmeyen ve çalışanların sorunlarını ve beklentilerini sürekli görmezden gelen selefini de aratmadığını söyledi.

Türk Sağlık-Sen Hatay şube Başkanı şahin: “ Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 1 yılını tamamlaması nedeniyle bir basın toplantısı gerçekleştirmiştir. 2013 yılında neler yaptıklarını kamuoyu ile paylaşmıştır. Hepimizin bildiği gibi, Sayın Bakanın da bir açıklama yapmayarak tasdik ettiği gibi, Sağlık Bakanımızın 1 yıllık çalışma performansında çalışanların memnuniyeti ile ilgili kayda değer herhangi bir çalışmanın hayata geçirilmediği görülmüştür.

Döner sermayelerin emekliliğe yansıtılması, yıpranma payı, lisans tamamlama, tüm çalışanlar için nöbet ücretlerinin arttırılması, Hizmetlilere memurluk, 4/C’lilere, vekil ebe hemşirelere ve aile sağlığı çalışanlarına kadro verilmesi gibi çalışanların beklentilerinden hiçbirinin Sağlık Bakanının 1 yıllık icraatlarında yer almaması nedeniyle 1 yıllık görev süresinin çalışanlar açısından kayıp 1 yıl olarak görüldüğünü belirtmek istediklerini ifade eden Başkan şahin, “Her ay bin sağlık çalışanının şiddete uğradığı, Tüm Türk sağlık çalışanlarının sorunlarına çare yerine yunan doktorlara davet yapıldığı, Hastanelere Kürtçe tercüman alacağız ifadeleri ile kamuda ikinci dilin hayata geçirilmesi ile ilgili niyetlerin ortaya konulduğu bir yılın geride bırakıldığına da dikkat çekmek isteriz.

çalışanlar açısından baktığımızda Sayın Bakan 1 yıllık performansıyla Vatandaş memnuniyetinden sürekli övünen ama bu memnuniyetin baş mimarı sağlık çalışanlarının memnuniyetine hiç değinmeyen ve çalışanların sorunlarını ve beklentilerini sürekli görmezden gelen selefini de aratmamıştır.
Umarız 2013 yılında sağlık çalışanları için yapılmayanlar 2014’te gerçekleşir. Bu beklenti ile Sağlık Bakanına çağrımız sağlık çalışanlarının sorunlarına çözüm bulunması ve çalışanların taleplerinin karşılamasıdır. çalışan memnuniyetini hem önemsemesi hem de hayata geçireceği uygulamalarla bunu göstermesidir” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz