Cafer Özenir Öfkeli…

07 Ocak 2014 Salı, 10:01
Cafer Özenir Öfkeli…

çekmece Belediye Başkanı ve ışçi Partisi Defne Belediye Başkan adayı Dr. Cafer özenir, Reyhanlı-Kırıkhan karayolu üzerinde durdurulan ancak aranması engellenen silah yüklü olduğu iddia edilen TIR’ın yakalanması ve aranmamasına sert tepki gösterdi.

Esrarengiz TIR’ın hükümet tarafından engellenmesi konusunda endişelerini dile getiren Dr. Cafer özenir, Silah yüklü olduğu iddia edilen TIR’ın nereye gittiği ve akıbeti konusunda ne olduğu sorusunu sorarak bunun ve bundan önceki bu tür olayların çözülmesi gerektiğinin altını çizdi.
Yayladağı sınır kapsının mutlaka açılması gerektiğini savunan çekmece Belediye Başkanı ve ışçi Partisi Defne Belediye Başkan adayı Dr. Cafer özenir:
“Reyhanlı- Kırıkhan karayolu üzerinde yakalanan TIR içinde silah yüklü olduğu iddiası basın ve kamuoyunda çıkmıştır. Hatay Valisi, hükümet kanadından silah yoktur açıklaması gelmediğine göre bu silah yüklü araç nereye götürülmüştür? Hangi sınırımızdan tekrar terör gruplarının eline ulaşmıştır. Ayrıca sınır dışına çıkıp, çıkmadığı konusunda da bir bilgi yoktur. Bütün bunları Hükümet halkımıza açıklamak zorundadır.

Bizler, Suriye ile Türkiye arasındaki krizin çözülmesini isteyenler, hükümet tarafından hep Suriye taraftarı olarak suçlandık. Ama bu kriz yalnız Suriye’yi değil, Türkiye’yi de vurmuştur. Bakın başta Antakya esnafı olmak üzeri, bütün Hatay esnafı bu krizden nasibini almıştır. Kimisi iflas etmiş, kimisi ise iflasın eşiğine gelmiştir.
Sınırlarımızın güvenlik güçlerince denetlenmediğinden Cilvegözü’nde patlama olmuş ve onlarca vatandaşımız ölmüştür.

Yine Reyhanlı’da büyük bir patlama ile 52 vatandaşımız ölmüş ve yüzlerce insanımız yaralanmıştır. Ya evleri yıkılan, yakınlarını kayıp edenler her gün bu tür olaylardan ötürü bin kere ölmüşlerdir. Bunun tek nedeni ise işte o sınırların yani Reyhanlı sınırlarının El Kaide, El Nusra gibi örgütlerin elinde olmasından ötürüdür.

Hatay’ın bütün ilçelerinde bu Suriyeli muhalifler kol gezmektedir. Her an birisine saldırılmakta ve örgütlü olduklarından insanlarımız sesini çıkaramaz hale gelmiştir.
Daha önce de açıkladık, yeniden açıklıyoruz. Terör kampları kapatılmalı ve teröristler sınır dışı edilmelidir. Ayrıca bu terör gruplarının hâkim olduğu sınırlar kapatılmalıdır. Güvenli olan Yayladağı sınır kapımız ise yeniden açılmalıdır. O zaman Hatay halkı huzuru ve güvenliği sağlanır.”dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz