Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Büyükşehirlere 1 milyar gelir…

09 Ekim 2013 Çarşamba, 13:46
Büyükşehirlere 1 milyar gelir…

Hatay’da faaliyet gösteren belediye yönetimlerinin tamamına ayda tahakkuk ettirilen para miktarı 410 milyon lira civarında.
 
Hatay’ın 2014 yılından itibaren Büyükşehir belediyesi statüsüne kavuşmasıyla birlikte bu rakam yüzde 70’i aşan bir artışla 700 milyon lira civarına çıkacak. Yerel gelirlerle birlikte rakamın 1 milyar lira sınıra ulaşması bekleniyor. Ancak ekonomik alanda yaşanan bu önemli gelişmeye rağmen muhalefet partileri ile vatandaşların tedirgin oldukları noktalar var.
 
     Hatay’da yeni oluşturulan defne ilçesinin Antakya merkezden soyutlandığını ileri süren muhalefet partileri, yanı sıra vatandaşların bir diğer sıkıntısı ise vergilerde yaşanması beklenen ve oranı yüzde 300’leri bulacak artışlar olarak göze çarpıyor.
  
HALK KISA SüRE ıçıNDE ıSYAN EDECEK!
 
    Büyükşehir Yasasının baştan beri destekleyen isimler arasında yer alan Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, özellikle ekonomik alanda yaşanacak olan gelir artışına dikkat çekiyor. Hatay ilinde bugün itibariyle hizmet veren toplam 76 adet belediyenin tamamına aktarılan ödenek miktarının 410 milyon lira civarında olduğunu ileri süren Savaş, bu rakamın Büyükşehir ile birlikte 700 milyon liraya dayanacağını söyledi.
Bunun azımsanmayacak kadar büyük bir artış olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Lütfü Savaş, hizmetin de tek elden yürütülecek olmasıyla büyük bir avantajın yakalanacağına işaret ediyor.
 
Bu konuyla ilgili açıklama yapan ve Büyükşehir Belediyesini ‘Büyük Zehir Belediyesi’ olarak tanımladıklarını söyleyen MHP Hatay Milletvekili şefik çirkin, özellikle köy ve kırsal alanlarda yaşayan vatandaşların yaşanacak olan vergi miktar artışı ile birlikte bu yasadan hiç memnun kalmayacağını ileri sürdü ve isyan etmelerinin uzun sürmeyeceğine dikkat çekmişti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz