Büyükşehir Ulaşım Çalıştayı…

23 Şubat 2015 Pazartesi, 11:42

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Hatay genelinde ulaşım sorunlarının tespiti ve çözüm yollarının belirlenmesi amacıyla, 24–25–26 Şubat 2015 tarihlerinde ‘Ulaşım Çalıştayı’ gerçekleştirecek.
Antakya Ottoman Palace Otel’de Milletvekilleri, İlçe Belediye Başkanları, Uzman Akademisyenler, Kamu Kurum ve Kuruluşları, STK’lar ve Muhtarların katılımıyla yarın(24 şubat) sabah saat 08.00’de başlayacak olan çalıştayda, HBB’nin ve ilçe belediyelerin ulaşıma ilişkin sorunlar ile yerel ve genel ulaşım alanında geliştirilecek çözümlerin paylaşılması amaçlanıyor.
Yerel dinamiklerin katılımıyla birlikte üç gün sürecek olan programda ulaşım alanında ele alınacak konu başlıkları şunlar:
—Kent içi ve kent dışı ulaşım
— Yolcu ve yük taşımacılığı
— Kavşak sorunları
— Sinyalizasyon sorunları
— Yolların geometrik ve fiziki yapılarından kaynaklanan sorunlar,
— Toplu taşıma araçlarının yetersizliği ve özellikleri
— Otopark problemi
— Yol üstyapı (üstgeçit, altgeçit vb.) yetersizliği
— Araç sürücüleri ve yayaların eğitim-sizliğinden kaynaklanan problemler
— Mevzuatlardan kaynaklanan sorunlar
HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, yarın başlayacak olan “Ulaşım Çalıştayı” ile ilgili açıklamasında, ulaşım konusunda yaşanan sıkıntıları Ulaşım Çalıştayı ile gidereceklerini belirterek, “Yapacağımız toplantılarda, ulaşım sorununu çözmek için Hatay’ın bütün dinamiklerine kulak vereceğiz. Kimseyi mağdur etmemek için, hem şoför kardeşlerimizi hem de hemşerilerimizi memnun edecek ortak bir paydada buluşmak istiyoruz” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz