Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Büyükelçiden MKÜ ziyareti…

29 Kasım 2013 Cuma, 10:10
Büyükelçiden MKÜ ziyareti…

Kazakistan Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev, Salı günü geldiği ilimizde çeşitli protokol gezi ile ziyaretleri yanı sıra Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder’i de ziyaret etti. Ziyarete Müsteşar Askhat Kessikbayev de katıldı.
 
Kazakistan Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti ile kardeş ülke olduğunu ifade eden Büyükelçi Tüymebayev, Kazakistan ve Türkiye arasında sanayi, ticaret ve eğitim alanında işbirliğini geliştirmek üzere Hatay’a yapmış olduğu ziyaret kapsamında Mustafa Kemal üniversitesini de ziyaret etmekten memnuniyet duyduğunu, Tayfur Sökmen Kampüsü’ne kısa bir tur atma imkanı bulduğunu ve kampüsün oldukça büyük ve güzel olduğunu, Mustafa Kemal üniversitesi ile Kazakistan’da bulunan üniversiteler arasında işbirliği yapılmasını dilediğini belirtti.
 
  Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüsnü Salih Güder ise, Büyükelçi Canseyit Tüymebayev’in gerçekleştirmiş olduğu ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu belirterek, kısaca üniversiteyi tanıttıktan sonra Kazakistan’da bulunan üniversitelerle öğrenci ve personel değişimi, ortak araştırma konularında işbirliği için çalışma başlatılacağını belirtti.
 
Ziyaretin son kısmına, Kazakistan Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev, Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder’e çeşitli hediyeler verirken, Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder de Büyükelçi Tüymebayev’e tablo ve porselen bardak hediye etti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz