Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Büyükelçi’ den Başkan’ a Ziyaret…

11 Ocak 2010 Pazartesi, 11:47
Büyükelçi’ den Başkan’ a Ziyaret…

Avusturya Büyükelçisi Heidemaria Gürer beraberinde Avusturya Başkonsolosluğu Kültür Ofisi Müdürü Christian Brunmayr ve Hasiad Başkanı aynı zamanda Avusturya Fahri Konsolosu hemşehrimiz Mehmet Kılıçlar ile birlikte Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ a nezaket ziyaretinde bulundu.
Avrupa Birliği Goeşe Enstitüsü’ nce ilimizde gerçekleştirilen, Avusturyalı ve Alman yazarların katılım gösterdiği Kitap şenliği’ ne davetli olarak Antakya’ da bulunan Avusturya Büyükelçisi Heidemaria Gürer ve beraberindeki heyet Başkan Savaş’ a makamında nezaket ziyareti gerçekleştirdi.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, konuk Büyükelçi ve beraberindeki heyete Antakya’nın tarihi ve kültürel zenginlikleri hakkında bilgiler verdi. Başkan Savaş, Avrupa Birliği Goeşe Enstitüsü’ nce ilimizde gerçekleştirilen, Avusturyalı ve Alman Yazarların yer aldığı “Kitap şenliği” etkinliğinin kentimizin tanıtımına katkı sağlayacağını, Avusturya Büyükelçisi Heidemaria Gürer’in nezdinde etkinliğe emeği geçenleri kutladığını ifade etti.
 
Ziyaretin sonunda Belediye Başkanı Savaş, Avusturya Büyükelçisi Heidemaria Gürer ve beraberindeki heyete günün anısına plaket verdi ve heyetle birlikte ziyaret anısı olarak hatıra fotoğrafı çekildi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz