Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Büyük Bir Utanç Vesikasıdır…

05 Ekim 2013 Cumartesi, 10:13
Büyük Bir Utanç Vesikasıdır…

MHP Hatay ıl Başkanı Adnan Akdaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Demokrasi Paketi’ni değerlendirirken, “Bu paket yapılan pazarlıkların hazin sonucudur” saptamasında bulundu.
 
“Günümüzün en güzel sistemlerinden olan demokrasi; her şeyden önce bir zihniyet, bir ufuk, bir niyet ve bir ülkü meselesidir. Demokrasinin yaşayabilmesi, varlığını idame ettirebilmesi; muhakkak ki demokratik bilincin kökleşmesiyle, demokratik kültürün olgunlaşmasıyla yakından alakalıdır. Demokrasi bir fırsatlar sistemiyse; mutlaka saygı, tahammül ve hoşgörüden beslenmelidir. Ayrıca unutulmamalı ki demokrasinin iki ana direği vardır; ılki katılım, diğeri ise temsildir. Bunlar olmadan demokrasi olmayacağı gibi; gelişme, kalkınma ve güçlü bir ülke olma iddiaları da hayalden öte bir anlam taşımayacaktır” diyen MHP Hatay ıl Başkanı Adnan Akdaş, Demokrasi Paketi ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu.
 
“Başbakan’ın açıkladığı ve tarihi olarak da tarif ettiği benim istediğim kadar demokrasi şeklindeki sözde demokratikleşme paketi, her haliyle milletimiz adına büyük bir utanç vesikasıdır. Türk Milleti’nin hiçbir ferdine danışılmadan, siyasilerin görüşü alınmadan (BDP hariç),kendi partililerinden bile saklanan bu sözde demokrasi paketini, Başbakan Türkiye’nin
demokratikleşme tarihinin, özellikle de son 11 yıllık buhran döneminin tabii bir sonucu olarak görüyorsa; bu demektir ki, aklını Kandil’de, zekâsını da ımralı’da kaybetmiştir. ıçinde Türk Milleti’nin yer almadığı bu sözde demokratikleşme paketi, PKK dayatmalarının klasik, bildik ve ezberlenmiş bir yansımasıdır. Bu paket yapılan pazarlıkların hazin sonucudur.
Paket açıklanmadan bir gün evvel ne söylemişsek, neyi öngörmüşsek doğru çıkmış, Başbakan bizi bir kez daha mahcup etmemiştir. Bu paket serisinin ne ilk, ne de son olacağını söylerken, kendisi bir gün sonra bizi doğrulamış ve PKK’ya teslimde dur durak bilmeyeceğini ispatlamıştır.
 
üzülerek söylemeliyiz ki; sessiz devrim yapmakla övünen Başbakan, asıl manada sinsi devrimle PKK’ya teslim olmuştur. Bu paket PKK’nın elinden, ımralı canisinin tezgâhından geçmiş, sözde Akil ınsanlar Heyeti’nin raporlarıyla harmanlanmıştır. Uzun süre beklemesinin esbab-ı mucibesi budur.
 
Başbakan, 11 yıl boyunca hiçbir reformu dayatmalarla, baskıyla, pazarlıkla açıklamadıklarını, millet ne dediyse, milletimiz için hayırlı olan neyse onu yaptıklarını, yalandan medet umarak belirtmiştir. Soruyoruz; acaba milletimiz, demokratikleşme paketinin neresine onay vermekte,
nesini beğenmektedir? Başbakan’ın millet dediği; yandaş ve bölücü emellere kapılanmış, dürüstlüğü muamma olan bazı anket ve kamuoyu araştırma şirketleri midir? Açıktır ki, bu ihanet ve teslimiyet belgesinin patenti terörist başı ve kanlı terör örgütüdür.
 
Görülmektedir ki; demokratikleşme paketinde Türk Milleti yoktur, TBMM iradesi yoktur, milletimizin beklentisi asla yer almamıştır. Başbakan’ın demokratikleşme ve reform kılıfıyla Türk milletine pazarlamaya çalıştığı bu paket, özünde PKK’nın yıllardır beklediği hain isteklerin bir kısmıdır. Bu paketle birlikte bölücülük bir adım daha mesafe almış; özerklik, federasyon, konfederasyon ve bağımsız Kürdistan amacına biraz daha yaklaşılmıştır. Son olarak ilkokullarda okutulan ve hepimizin de hafızalarında derin izler bırakan, duygulanarak hatırladığımız, duyunca mırıldanarak eşlik ettiğimiz Andımızın kaldırılma hazırlığı büyük bir yanlıştır.

 
Başbakan ve zihniyeti, her sabah yavrularımızın, Türk’üm demelerinin, doğruyum diye haykırmalarının, çalışkanım diyerek seslenmelerinin nesinden rahatsızdır? Türküm demek kötümüdür? Doğruyum demek yanlış mıdır? çalışkanım demek cahillik midir? Andımızın Türk Milletine ne zararı vardı? Kime ve hangi öğrenciye danıştın da andımızı kaldırıyorsun denilmez mi? Küçüklerimi korumak, Büyüklerimi saymak ahlaksız bir düşüncemidir? Yurdumu, milletimi özümden çok seviyorum demek hainlik midir?” MHP Hatay ıl Başkanı Adnan Akdaş, açıklamasını şu cümlelerle noktaladı, “Tekrar ediyoruz ki; bu karanlık kampanya dikiş tutmayacak, yavrularımızı ve geleceğimizi PKK’ya havale etme, peşkeş çekme sinsiliğiAllah’ın izniyle maya tutmayacak; bu Millet, MHP iktidarında yine çocuklarına “Türküm, Doğruyum, çalışkanım” dedirttikten sonra,“Ne Mutlu Türküm Diyene!” diye haykırtacaktır.”

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz