Buyrun,Ama Önyargınızı Kapıda Bırakarak…

05 Ocak 2012 Perşembe, 10:13
Buyrun,Ama Önyargınızı Kapıda Bırakarak…

Hatay kMM Hamalı Av. Ekrem Dönmez, önyargıların giremeyip kapıda bırakıldığı Hatay küçük Millet Meclisi (Hatay kMM), Milletvekili-Sivil Toplum buluşmalarının Ocak 2012 toplantı konularını kamuoyu ile paylaştı.
 
Bundan tam 3 yıl önce, 4 Ocak 2009’da ilk toplantımızı yaptıklarını belirten Dönmez, O tarihte bu toplantıların 3 yıl süreceğini hayal bile edemediklerini ve 3 yılı geride bıraktıklarını ifade etti.
 
“küçük Millet Meclisleri”nin önyargısız ve sansürsüz bir diyalog için var olduklarını belirten Dönmez, “07 Ocak 2012 Cumartesi günü, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda, saat 11.00’da başlayacak ve moderatörlüğünü Gazeteci Yazar Aydın Engin’in yapacağı toplantıda, Fransa Parlamentosu’nun Ermen soykırımını inkâr edenlere ceza verilmesini öngören yasa teklifini kabul etmesiyle birlikte gündemin tepesine yerleşen netameli bir konuyu konuşacağız.
 
 1915’te ne oldu? Soykırım mı, katliam mı, kıtal (karşılıklı öldürme) miydi? ıttihat ve Terakki’sinin icraatından Türkiye Cumhuriyeti ne derecede sorumlu? Ermenistan’ın Türkiye’den tazminat ve toprak talepleri olabilir mi? Olsa ne olur? “Soykırım vardır” veya “Soykırım yoktur” demek “ıfade özgürlüğü” değil mi, yasaklanabilir mi? 1915’in ılimizdeki yaşam kültürüne etkisi ne oldu?
 
 
Evet, netameli bir konu. Ama “küçük Millet Meclisleri” zaten önyargısız ve sansürsüz bir diyalog için var ve zaten bizler bugüne kadar hep en netameli, en dokunulmaz denen konuları konuştuk. Herkesin her yerde, televizyonda, radyoda, gazetede, sokakta, evde tartıştığı güncel konular, elbette küçük Millet Meclislerinde de konuşulacak.” Dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz