Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Bütçeye Maliyeti Ne Kadar?…

04 Şubat 2010 Perşembe, 10:18
Bütçeye Maliyeti Ne Kadar?…

MHP Antakya Merkez ılçe Başkanı Fedai Yücedal, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz’ in, Antakya-ıskenderun karayolunda değiştirilen refüj taşlarıyla ilgili yönelttikleri eleştiriye, “Tek sorumlusu benim” açıklamasına yanıt vererek, “Boyalı taşları çıkarıp boyasız taşları takmanın “Marka Kent Antakya” ya estetik açıdan kazandıracağı güzelliği anlayamadık” dedi.
 
 
Yücedal, parti il binasında değiştirilen eski ve yeni refüj taşlarını basın mensuplarına göstererek, düzenlediği toplantıda, Vali Lekesiz’ e hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ederek, böylelikle kamuoyunu da en azından sahip çıkma yönünden aydınlatmış olunduğunu ifade etti. Antakya-ıskenderun karayolunda değiştirilen refüj taşların kentin güzelleştirilmesi ile ilgili tılsımını çözemediklerine dikkati çeken Yücedal, şöyle konuştu: “Bize göre düzgün ve yıpranmamış olan bu boyalı taşların değiştirilmesi yönünde vali’ ye tavsiyede bulunan herhangi bir sivil toplum örgütü var mı?
 
 
Boyalı taşları çıkarıp boyasız taşları takmanın ‘Marka Kent Antakya’ ya estetik açıdan kazandıracağı güzelliği anlayamadık. Sayın Vali eski taşların isteyen köy ve belediyelere verilmek üzere karayolları deposuna konulduğunu söylüyor. Bu eski taşlar kullanılacak kadar sağlam ise neden değiştiriliyor? Bizim ölçümlerimize göre eski taşla yeni taş arasındaki fark 5 cm’ dir. Antakya’ nın imajı birkaç santim farkla düzelecekse mesele yok.” Yücedal, bu işin bütçeye maliyetinin ne kadar olduğunu merak ettiklerini, firmaya, bu taşların değiştirilmesi için ne kadar ödendiğini sorarak, “Bizim amacımız, kimseyi töhmet altında bırakmak değildir. Hele şaibeli duruma düşürmek hiç değildir. Bilakis, bu konuda ortaya atılan bir takım iddiaların da şeffaflığa kavuşması yönünde bir yerde sorumluları da şaibeden kurtarmaktır.
Sözde “Demokratik açılımla” ilgili olarak vatandaşı bilgilendirme yönünden AKP tarafından talimat verilen Mülki Amir’lerin, bölgelerinde yapılan icraatlarla ilgili olarak da kamuoyunu bilgilendirmeleri, şeffaf, katılımcı demokrasinin gereğidir. Bu konuda Sayın Vali ’nin de bizim gibi düşündüğü ve gerekli hassasiyeti göstereceği kanaatiyle, kamuoyunu her konuda bilgilendireceği yönünde zatıâlilerine güveniyoruz.” Diye konuştu
 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz