Son Dakika
23 Eylül 2018 Pazar

Bu Millet Huzuru Hakediyor…

01 Temmuz 2011 Cuma, 10:22
Bu Millet Huzuru Hakediyor…

Esnaf ve Sanatkârlar Derneği Hatay şube Başkanı Fahri Serdar öZAL: ”Kanunlardaki boşluklar yüzünden bağımsız adaylardan bir kaçının tutukluluk hallerinin devam etmesi karşısında gündeme oturan milletvekilli yemini boykotu ile bazı şehirlerimizde meydana gelen sokak gösterilerinin bir an önce durdurularak sükûnetin sağlanmasını istiyoruz. Esnaf ve sanatkârlar olarak ticari hayatın aksatılmadan devamından yanayız.
 
 
 
Bazı şehirlerimizde meydana gelen taşkın gösteriler ile gizli baskılar biliyoruz ki esnaflarımızın kepenklerini kapatmasına dolayısıyla ticaretin engellenmesine ve toplumsal huzursuzluğa sebep olmaktadır.
 
 
 
Bilindiği gibi demokrasi ile yönetilen ülkelerde halkın iradesi önemlidir. Biz de cumhuriyet rejimi içinde demokrasi yolunda ilerlemeye çalışan bir millet olarak halkın iradesine inanıyoruz. Millet iradesi olarak da tanımladığımız bu gücün belirleme yeri ise TBMM’dir. ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ düsturuna göre de milletin sorunlarının görüşülerek çözüldüğü yer TBMM’dir.
 
 
 
Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk partisi olmak bakımından CHP, umdeleri arasında ”halkçılık”  kavramı bulunmasına rağmen bugün gelinen noktada sorunların çözümünü TBMM’de aramaması esef verici bir tavırdır.  Halkın kendisine vermiş olduğu iradeye sahip çıkmak ve on bir milyon seçmenin de kaygı ile izlediğini düşündüğümüz bazı hukuki sorunların çözüm yeri elbette TBMM’dir.
 
 
 
ESDER olarak ticarî hayatın temel unsurları olarak gördüğümüz huzur, güven, dostluk ve barış ortamlarının zedelememesi gerektiğine inanıyoruz.Bu çerçevede Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile bağımsız milletvekillerine seslenerek: Bu millet huzuru hak ediyor. Siyasi ve hukuki sorunların çözüm yeri TBMM’dir, diyoruz.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz