Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Bu manzaralar rahatasız ediyor!..

22 Şubat 2013 Cuma, 17:22
Bu manzaralar rahatasız ediyor!..

Antakya Belediyesi ilgili ekiplerinin tüm çabalarına rağmen bir türlü önüne geçilemeyen kirlilik “artık pes” dedirtiyor. Sorumsuz vatandaşların neden olduğu bozuk davranış şekli nedeniyle Antakya Kent Merkezi başta olmak üzere, çevre yerleşim birimleri pislik içinde kalıyor. Kirliliğin önüne geçme konusunda zorlanan temizlik ekipleri bu sorunun sadece Belediye ilgili ekiplerinin çabasıyla bitirilemeyeceğine dikkat çektiler.
 
 
Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın hemen her fırsatta dile getirdiği ‘Antakya’da birçok soruna el attık ve çözdük. Ancak şu temizlik işine çözüm bulamadık. Burada başarısız kaldık’ ifadesini doğrulayan görüntülere tepki gösteren duyarlı vatandaşlar, Belediye ilgili ekiplerinin temizlik işinden çok denetim işine ağırlık vermesini istedi.
 
 
Söz konusu sorun ile ilgili daha önce de Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’in de tepki içeren ifadeleri bulunduğunu anlatan vatandaşlar, ‘Temizlik işinden Sayın Valimiz rahatsız. Sayın Belediye Başkanımız rahatsız. Belediye ile ilgili ekipleri rahatsız. Vatandaş da rahatsız. O halde kirliliğe neden olan etkenlerin ortadan kaldırılması gerekiyor. Bu kirliliğe neden olan halkın kendisi ise denetim işine ağırlık verilmelidir. çevresel faktörler rol oynuyorsa, ortadan kaldırılmalıdır. Biz bu manzaralardan bıktık” dediler.
 
 
Başta çöp konteynırları olmak üzere kaldırım kenarları, dere kıyıları, yeşil alan oluşturmak üzere çalışması tamamlanan noktaların çöp atıkları içinde kaldığını belirten duyarlı vatandaşlar artık bu ve benzeri manzaralarla karşılaşmak istemediklerini söylediler.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz