Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Bu bir barış harekatı değil!..

09 Mart 2013 Cumartesi, 13:23
Bu bir barış harekatı değil!..

ımralı tutanaklarının AKP ile Abdullah öcalan’ın Başkanlık Sistemi’nde uzlaşmış olduklarının kanıtı olduğunu söyleyen Mullaoğlu: “Ak Parti iktidarının getirmek istediği “Başkanlık Sistemi”nin ABD’de uygulanan başkanlık sistemi ile hiçbir alakası yok, Ak Parti’nin getirmek istediği Başkanlık sistemi değil, postmodern padişahlıktır” dedi.
 
 
CHP Parti Okulu’nun ilimizde düzenlemiş olduğu “Eğiticilerin Eğitim Programı”na katılan 25 kişiye sertifikaları verildi. CHP Hatay ıl Binası’nda düzenlenen Sertifika Töreni’ne katılan CHP ıl Başkanı Servet Mullaoğlu, son günlerde ülke gündeminin en üst sırasında yer alan ımralı pazarlıkları ve gündeme düşen ımralı Tutanakları ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.
 
 
BAşKANLIK SıSTEMıNDE UZLAşTILAR
 
Mullaoğlu, ımralı tutanaklarının AKP ile Abdullah öcalan’ın Başkanlık Sistemi’nde uzlaşmış olduklarının kanıtı olduğunu söyledi. ülkemizde yapılmak istenen başkanlık sisteminin tamamen karşı bir devrim hareketi olduğuna işaret ederek, Ak Parti iktidarının getirmek istediği “Başkanlık Sistemi”nin ABD’de uygulanan başkanlık sistemi ile hiçbir alakası yok, Ak Parti’nin getirmek istediği Başkanlık sistemi değil, postmodern padişahlıktır” dedi.
 
 
BU BıR BARIş HAREKATI DEğıL
 
Mullaoğlu, ımralı ile yapılan görüşmelerin bir barış harekatı değil, Ak partinin Başkanlık sistemine destek için pazarlık harekatı olduğunu belirtti. Bizler CHP olarak hayatımız pahasına da olsa bu sistemin geçmesine izin vermeyeceğiz. Bu sistemde bir diktatörlük özlemi vardır. Bu konuda halkımızı bilinçlendirmek hepimizin görevidir. Daha önce ANAP ve DYP’de görev yapanlarla AKP’den kopan herkesi, bu sözde başkanlık sistemine karşı ortak hareket etmeye davet ediyorum.” dedi.
 
 
HALKA DOğRU BıLGıLER AKTARILACAK
 
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi tarafından 2011 yılında hayata geçirilen Parti Okulu Projesi ile Amaçlarının parti içi kültür ve kimlik birliği yaratmak, partilileri ortak dil, ortak söylem ve ortak paydada buluşturmak olduğunu kaydeden CHP ıl Eğitim Sekreteri Sibel Hakverdi de, “Bu okul önemlidir. çünkü bu okul, örgütü gerçekten güçlendirecek bir çalışmadır. Bu okulda, Cumhuriyet Halk Partisinde uygulanacak programlar özümsenecek ve halka doğru bilgiler aktarılacaktır.” dedi.
 
 
EğıTıCıLERıN EğıTıMıNı TAMAMLADIK
 
Cumhuriyet Halk Partisi’nin Parti Okulu Eğitim Faaliyetleri çerçevesinde “Eğiticilerin Eğitimi” çalışmasını tamamladıklarını dile getiren CHP ıl Eğitim Sekreteri Hakverdi, il genelinde 18 bin üyenin eğitime alınmasını hedeflediklerini belirterek, eğitim programlarının devamı konusunda şu bilgileri verdi:“üye temel eğitimleri tüm ilçelerde periyodik olarak 25’er kişilik gruplar halinde gerçekleştireceğiz. üye temel eğitim programında; Cumhuriyet Halk Partisi Tarihi, Parti Programı, Parti Tüzüğü, Halkla ilişkiler ve iletişim, Sosyal Demokrasi, Sosyal Proje Yönetimi dersleri verilecek ve bu eğitimler uygulamalı projelerle son bulacaktır.”
 
 
EğıTıMıN BAşARISINDAN EMıNıZ
 
Eğitimin başarısından emin olduklarını ve en büyük göstergenin projeler hayata geçirildiğinde ortaya çıkacağını dile getiren Hakverdi, “Bugün hepimizin CHP iktidarına en çok ihtiyaç duyduğu bir dönemdeyiz. Tüm bu çalışmalarımızda amaç; daha özgüvenli, daha bilinçli, takım çalışmasına yatkın, demokratik ve iktidar olacağına inançlı bir nesil yetiştirmek ve ihtiyaç duyduğumuz CHP iktidarına ulaşabilmektir.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz