Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

“Böyle bir şeye ilk kez şahit oluyorum…”

09 Mart 2013 Cumartesi, 13:07
“Böyle bir şeye ilk kez şahit oluyorum…”

şehit ve Gazilerin anılarını ayaklar altına alarak Türkiye Harp Malul Gaziler, şehit, Dul ve Yetimleri Hatay şubesi’ne giren vicdansız hırsızlar, derneğin parasını, fotoğraf makinelerini ve telsiz telefonu alarak kayıplara karıştılar.
 
 
Türkiye Harp Malul Gaziler, şehit, Dul ve Yetimleri Hatay şubesi’ne giren hırsız ya da hırsızlar dernek kasasında olan paranın tamamını ve 2 adet fotoğraf makinesi, 1 adet telsiz telefonu alarak kayıplara karıştılar. Edinilen bilgiye göre hırsızlık olayı, Zenginler Mahallesi’ndeki dernek binasında meydana geldi. Dernek binasını akşam saat 16.00’da kapatan Başkan Hakan Kokusever, sabah saat 8.30’da binaya geldiğinde yönetim odasının karıştırıldığını ve para kasasının açık olduğunu fark edince, hemen polise haber verdi. Olay yerine gelen polis yaptığı araştırmada kimliği belirsiz bir kişi ya da kişilerin ihata duvarının üzerine çıkarak dernek binasına geçtiğini tespit etti.
 
 
“BöYLE BıR şEYE ıLK KEZ şAHıT OLUYORUM”
 
Sabah dernek binasına geldiğinde yönetim odasının karıştırılmış olduğunu görünce şok olduğunu belirten Dernek Başkanı Kokusever; “Hırsız neden bizim derneği tercih etti bilmiyorum. Burası gazi ve şehit ailelerinin bir arada olduğu ve tek çatı altında sorunların çözüldüğü bir dernektir. Hırsızlık yapan şahıs sanırım para almak için girmiş dernek binasına. Derneğe ait kasamızda muhafaza ettiğimiz 750 TL nakit para ile 2 adet fotoğraf makinesi ve 1 adet telsiz telefonu beraberinde götürmüş. Hayatım boyunca ilk defa gazi ve şehit aileleri derneğine hırsızlık yapıldığını gördüm” diyerek üzüntülerini dile getirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, Kokusever’in ifadesini aldı. Güvenlik güçleri, derneğe giren hırsızı yakalamak için çalışma başlattı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz