Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Borç gırtlağa kadar…

22 Ağustos 2009 Cumartesi, 09:27
Borç gırtlağa kadar…

Borç batağında yüzmeye devam eden Hatay’a bağlı Samandağ ilçesi Belediyesi gün geçtikçe çıkmaza giriyor.
 
68 milyon lira civarındaki borç nedeniyle ıller Bankasından Belediyeye gelen ödenekten her ay yüzde 40 oranında kesinti yapıldığını söyleyen Belediye Başkanı Mişat Nehir, bütün bu olumsuzluklara rağmen Samandağlı bazı iş adamlarından, mühendislerden ve sivil toplum örgütlerinden aldıkları destekle hizmet yaptıklarını belirtti.
 
“Ancak taşıma suyla değirmen dönmez” diyen Başkan Nehir, “Teknik donanım anlamında çok ciddi sıkıntı yaşıyoruz. Belediyemizin 68 milyon TL civarında borcu var. Bu borcun yaklaşık olarak 10 milyon lirası işçi alacakları. Biz öncelikle işçilere maaşlarını tam olarak vermeye çalışıyoruz. Daha önce belediyede çalışan işçilere aylıkları tam ödenmiyor veya hiç ödenmiyordu. Biz işçilere aylıklarını göreve geldiğimiz günden bu yana tam olarak ödüyoruz. Bize gelen ödenek yetmiyor. Borçlar için ortalama yüzde 40 kesinti yapılıyor zaten” dedi.
 
şu anda Belediyenin bütün arazilerinin, binasının, başkanın makam aracı da dâhil her şeyin hacizli olduğunu dile getiren Nehir, bütün sıkıntılara rağmen rutin hizmetleri aksatmadıkları Samandağlıların desteği ile ek hizmette yaptıklarını söyledi.
 
Samandağ Belediyesine ait gayrimenkullere başta SGK, Vergi Dairesi gibi kurumlar ile emekli işçilerin alacaklarına yönelik haciz koyduğunu hatırlatan Başkan Nehir, bu sorunun en kısa sürede aşılabilmesi için tüm Samandağlılardan destek beklediklerini söyledi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz