Bölgeyi Desteklemeyi Sürdürüyor

30 Temmuz 2014 Çarşamba, 17:13

2014 Yılı ‘Sürdürülebilir Üretimin Geliştirilmesi ve Yenilikçilik’ ve ‘Bölge İçi Gelişmişlik Farklarının Azaltılması’ Mali Destek Programları için başarılı başvuru sahipleri ile sözleşme imzalama süreçleri tamamlandı.

2014 Yılı Sürdürülebilir Üretimin Geliştirilmesi ve Yenilikçilik Mali Destek Programı (YENİ) kapsamında toplam 194 proje başvurusu alınmıştır. Söz konusu program için Ajansımız tarafından tahsis edilen kaynak toplam 15 milyon TL’dir. Bu program kapsamında; Hatay ilinden 18, Kahramanmaraş ilinden 24 ve Osmaniye ilinden 8 adet olmak üzere, TR63 Bölgesinde başarılı kabul edilmiş toplam 50 projeye ilişkin sözleşme imzalanmıştır.

2014 Yılı Bölge İçi Gelişmişlik Farklarının Azaltılması Mali Destek Programı (BİG) kapsamında ise toplam 15 proje başvurusu alınmıştır. Söz konusu program için Ajansımız tarafından tahsis edilen kaynak toplam 5 Milyon TL’dir. Bu program kapsamında; Hatay ilinden 5 ve Osmaniye ilinden 2 adet olmak üzere toplamda 7 projeye ilişkin sözleşme imzalanmıştır.

Başarılı kabul edilen başvuru sahipleri ile sözleşme imzalama süreci Hatay ilinde Merkez binamızda; Osmaniye ve Kahramanmaraş illerinde Yatırım Destek Ofisleri’nde İzleme ve Değerlendirme Birimi uzmanlarının katkılarıyla ve Ajansımız Genel Sekreter V. Sn. Onur YILDIZ’ın ilgili sözleşmeleri imzalamasıyla tamamlanmıştır.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz