Bölgedeki Varlığımız Hissedilmeli…

15 Ocak 2011 Cumartesi, 10:23
Bölgedeki Varlığımız Hissedilmeli…

Hatay da Mustafa Kemal üniversitesi öncülüğünde “sessiz hırsız” osteoporoz konusunda kadınları bilinçlendirmek için hayata geçirilen “5000 KADINA KEMıK OKULU PROJESı” devam ediyor. Hatay da, Kasım 2010 da Mustafa Kemal üniversitesi ve KADMER ortaklığında, MSD, Sütaş ve Antakya Belediyesi’nin koşulsuz sponsorlukların da başlayan Kemik Okulu Projesinde Prof. Dr. Ayşe Turhanoğlu,  Doç. Dr. Aydıner Kalacı, Doç. Dr. Hayal Güler, Yrd. Doç Dr. Nazan Savaş, Yrd. Doç. Dr. Nilgün üstün’den oluşan bir ekip eğitim vermektedir.  Bugüne kadar gerçekleşen 4 toplantıda 600 kadına kemik sağlığı ve osteoporoz konularında eğitim verilmiştir.

Bu eğitimler sırasında Mustafa Kemal üniversitesi Atatürk Konferans Salonunda kurulan iki cihaz yardımıyla katılımcılara ücretsiz kemik taraması yapılmakta, kemik sağlığı hakkında egzersiz ve beslenme kitapçığı yanında bir de katılım sertifikası verilmektedir.

Kemik Okulu Projesi’nin beşincisi,  Mustafa Kemal üniversitesi Tayfur Sökmen Kampüsü Atatürk Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Program Dr. Ayşe Dicle Turhanoğlu’nun konuşmasıyla başladı. Daha sonra konuşma yapan Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, üniversite olarak Sosyal Sorumluluk Projelerine verdiği önem ve desteklerden söz ederek bu gibi projelerin üniversitenin bölgedeki varlığını göstermesi, duyurması açısından önemini vurgulayıp projede görev alanlara teşekkür etti. Rektör Güder, daha sonra sponsorlara plaket ve çiçek verdi.

Program Doç. Dr. Aydıner Kalacı’nın eğitim sunumu ile devam etti. Sonra katılımcı hanımlara kemik ölçümü yapılarak, katılım sertifikaları verildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz