Son Dakika
19 Ocak 2018 Cuma

Bize Yakışmayan Manzaralar…

08 Mayıs 2009 Cuma, 09:58
Bize Yakışmayan Manzaralar…

Kışlasaray mahallesi 2. Değirmen sokak çöp yığınlarıyla mücadele ediyor. çağdışı manzaralara sahne olan sokak pislikten geçilmiyor.
 
çöp konteynırları yerine eski, boyasız hatta bazıları çürük olan varillerin kullanıldığı sokak, üvey evlat muamelesi görüyor. çöp varillerinin civarında dökülmüş kış mevsiminden kalma soba külleri küçük tepeler halinde duruyor.
 
çevre sakinleri ise bu durumdan oldukça muzdarip. Antakya’nın en modern caddeleri arasında yer alan Harbiye caddesine bağlanan sokağın bu manzaralara sahip olmasını içine sindiremeyen vatandaşlar, belediye yetkili birimlerinin duruma müdahale etmesini bekliyor.
 
çöP KONTEYNIRI YERıNE VARıL
 
Artık hiçbir yerleşim biriminde kullanılmayan çöp varillerinin konteynır görevi gördüğü sokağa hangi saatte girerseniz girin çöp manzaralarıyla karşılaşıyorsunuz. Mahalle muhtarlığının da konuya ilişkin duyarsız kaldığını anlatan çevre sakinleri, “çöp poşetlerini belediyenin verdiği saatlerden sonra çıkaranlar da olabilir. Ancak bu bizim suçumuz değil. Yetkili birimler uyaran açıklamalar yaparak ve cezai işlem uygulayarak bunların önüne geçmelidir” dediler. Belediye yetkili birimlerinin konuya ilişkin duyarlı yaklaşımlarını beklediklerini söyleyen sokak sakinleri, “Artık evlerimizde oturamıyoruz. Bu soruna çare bulunmasını istiyoruz” dediler.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz