Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

‘Bize Oy Verin Yoksa…

14 Mart 2009 Cumartesi, 10:48
‘Bize Oy Verin Yoksa…

Adalet Bakanı Mehmet Ali şahin, yine tartışılacak açıklamalarda bulundu ve sözlerini yeniledi.  
“Merkezi hükümetin desteği ve yardımı olmadan ilçelerimize, beldelerimize yeterli hizmet götürülemez”
 
“Hükümetimizle kavga eden, zıtlaşan yerel yönetimler her projelerini Ankara’dan geçiremiyor” sözleri tartışma konusu olunca yanlış anlaşıldığını söyleyen Adalet Bakanı şahin, seçim bölgesi Antalya’da merkezi hükümetin desteği ve yardımı olmadan, sorunları çok olan ilçelere ve beldelere yeterince hizmet götürülemeyeceğini söyledi.
 
Seçim çalışması için Antalya’nın ilçelerini dolaşan Adalet Bakanı Mehmet Ali şahin, vatandaşlardan destek isterken yine çok tartışılacak sözler söyledi. Daha önce “Hükümetimizle kavga eden, zıtlaşan yerel yönetimler her projelerini Ankara’dan geçiremiyor” diyen şahin, bu kez de merkezi hükümetin desteği ve yardımı olmadan, sorunları çok olan ilçelere ve beldelere yeterince hizmet götürülemeyeceğini söyledi.
 
ıLLER BANKASI PAYI PERSONELıN MAAşINA YETMEZ
 
Adalet Bakanı şahin, Antalya’nın Gündoğmuş, Akseki ve ıbradı ilçelerini ziyaret ederek AKP’li belediye başkan adaylarına destek istedi. Kırsal kesimde yaşayanlara en çok hizmeti AKP’nin götürdüğünü savunan Bakan şahin, ıller Bankası’ndan gönderilen belediye payının belediyede çalışan personelin maaşını bile ödemeye yetmeyeceğini söyledi. CHP’li Belediye başkanı tarafından yönetilen Akseki ilçesinde kahvehanede toplanan partililere seslenen şahin, “Belediye başkan adayının 21 adet projesi varmış. Baktım hepsi de bu güne kadar yapılması gereken projelerdir. Fakat ben de Antalya milletvekili ve bir bakanım, daha Akseki Belediye Başkanının hiç yanıma bir iş için geldiğini görmedim” dedi.
 
VAATLER BAşKA şEKıLDE GERçEKLEşMEZ
 
Projelerin hayata geçirilebilmesi için Ankara’nın desteğinin şart olduğunu söyleyen Bakan şahin, “Bana diyorsunuz ki ‘Sayın Bakan Aksekililer beni belediye başkanı seçerse şu hizmeti yapmak için sizden yardım ve destek istiyorum’ Benim de cevabımı hem siz hem Aksekililer biliyor. Ben de biliyorum ki merkezi hükümetin desteği ve yardımı olmadan sorunları çok olan ilçelerimize, beldelerimize tabii ki yeterli hizmet götürülemez. Burada belediye başkanı olduğumuz taktirde, icraatlarının gerçekleşmesi için Antalya milletvekili olarak, Antalya’dan çıkmış bir Bakan olarak size elimden geldiği kadar yardım edeceğim. çünkü o vaatlerin gerçekleşmesi başka şekilde mümkün olmaz” dedi. 
 
Haber: AHT_ Habercem 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz