Son Dakika
14 Ağustos 2018 Salı

Bisiklet Yolu’nun Bordürleri Döşeniyor….

09 Ocak 2012 Pazartesi, 10:05
Bisiklet Yolu’nun Bordürleri Döşeniyor….

Antakya Belediyesi, Prestij Caddeler Projesi çerçevesinde, Atatürk Caddesi’nde üst yapı çevre düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.
 
Caddenin yağmur suyu, içme suyu, kanalizasyon ve doğalgaz hattı gibi altyapı sorunlarını daha önce çözüme kavuşturan Antakya Belediyesi ardından cadde de üst yapı çevre düzenleme çalışmalarına geçmişti.
 
Caddenin kaldırım düzenlemelerini ve 1.tabaka asfaltlamasını da tamamlayan belediye ekipleri şu günlerde cadde boyunca olacak bisiklet yolunun kenar bordürlerini döşüyor. Kenar bordürlerin döşeme faaliyetlerinin tamamlanmasıyla birlikte ekiplerin Bisiklet yolunun zemin düzenleme çalışmalarına geçeceği belirtildi.
 
 
 Ekiplerin aynı zamanda cadde güzergâhında bulunan süs ve çiçeklik havuzlarının da düzenleme çalışmalarını da sürdürüyor. Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, prestij caddeler projesi kapsamında Atatürk Caddesi’nde köklü değişiklikler yapıldığına dikkatleri çekerek, “Atatürk Caddesi’nde ekiplerimiz öncelikli olarak alt yapıda yoğun çalışmalar gerçekleştirdi.
 
 
 
 Doğalgaz borularının döşenmesi sonrasında yağmur suyu, içme suyu ve kanalizasyon hatları yenilendi. Orta refüj kaldırılarak cadde de tek yön uygulaması başlatıldı.
 
 
 
 
 üç kat ve 80 cm’e kadar uzanan, üst üste döşenmiş kaldırımlar söküldü. Hemşerilerimize yakışır, özellikle görme ve fiziksel engelli vatandaşlarımız düşünülerek dekoratif taş ve bordürlerle kaldırım düzenlemeleri gerçekleştirildi. Alt yapı faaliyetlerinin tamamlanması sonrasında üst yapı çevre düzenleme çalışmaları içerisinde caddenin 1. tabaka asfaltlaması yapıldı.
 
 
 
Ekiplerimizce proje kapsamında cadde boyunca bulunan bisiklet yolu çalışmaları da hızla sürdürülüyor. Gerçekleştirilen üst yapı çevre düzenleme faaliyetlerine hava şartlarının da elvermesiyle birlikte Atatürk Caddesi en kısa sürede tamamlanarak hemşerilerimize yakışır bir konuma dönüşecek” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz