Son Dakika
23 Eylül 2018 Pazar

Bir Hedefiniz Olmalı

23 Aralık 2011 Cuma, 09:22
Bir Hedefiniz Olmalı

çiçekçi; “Net ve ulaşılabilir bir hedefiniz olmalı, bu doğrultuda attığınız her adım, hedefe ve mutluluğa ulaşmada size güç verecektir. Hedefsiz insan dümensiz bir gemiye benzer ve başıboş sularda oradan oraya savrulur”özel Doğuş Okulları öğrencilerine, Kişisel Gelişim Uzmanı ve Eğitimci Yazar Mehmet Ali çiçekçi tarafından ”Ayağa Kalkın ve Haykırın” konulu konferans verildi.

 

 

 

öğrencilerin motivasyon ve iletişim becerilerini arttırmak, kendileri ile ilgili farkındalık yaratmak amacıyla Doğuş Okulları konferans salonunda düzenlenen etkinlikte konuşan çiçekçi, Hayatta mutlu olmanın bir çok yolu olduğunu dile getirdi.Mutluluğun herhangi bir nedene bağlanmadan, ertelemeden, anı yaşayarak ulaşılabilecek bir olgu olduğunun altını çizen çiçekçi, ”Mutluluk ana odaklanmaktır.” Dedi.
 
 
Yaşamda sahip olmadıklarımıza değil, sahip olduklarımıza odaklanmak gerektiğini belirten çiçekçi, “ınsan mutlu olmak için bir çok şey ister fakat elde ettiği zaman daha iyisini arzular. Bu nedenle mutlu olmak için sahip olduğumuz şeylere şükretmeli ve onlarla avunmayı öğrenmeliyiz” dedi.
 
 
Ayrıca insanın hedefinin olmasının da mutluluğu getireceğini ifade eden çiçekçi; “ Net ve ulaşılabilir bir hedefiniz olmalı, bu doğrultuda attığınız her adım, hedefe ve mutluluğa ulaşmada size güç verecektir.
 
 
 Hedefsiz insan dümensiz bir gemiye benzer ve başıboş sularda oradan oraya savrulur. Bunun için hedefiniz ulaşılabilir ve belirgin olmalıdır. Adım atmaktan korkmayın, insanlar yaptıkları için bir süre pişman olurlar ama yapamadıkları için ömür boyu pişmanlık yaşarlar. Başarı hedefini iyi belirlemenin sonucudur.” Dedi.
 
 
 
çiçekçi, öğrencilere hedeflerini anne-babalarının veya öğretmenlerinin değil kendilerini belirlemesi gerektiğini söyledi.
 
 
çiçekçi, konferansın devamında öğrencilere iletişim ve motivasyon konularında bilgiler verdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz