Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Bir Çatı Altında Kardeşçe Yaşıyoruz…

03 Şubat 2012 Cuma, 16:40
Bir Çatı Altında Kardeşçe Yaşıyoruz…

Savaş; “Gerek yaşadığımız şehir, gerekse il genelinde üç ayrı din ve mezheplere mensup insanlarla bir çatı altında kardeşçe yaşıyoruz. ışte bu bizim zenginliğimizdir, güzelliğimizdir. Dünyaya örnek bir yaşayış tarzımız var.”
 
Altınözü ılçesi Sarılar Mahallesi Hıristiyan Cemaati başkanı ve yönetim kurulu üyeleri Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a nezaket ziyaretinde bulundu.
 
Heyet adına konuşma yapan Peder Cebralil Kuşoğlu, Başkan Savaş’ın geçtiğimiz günlerde Kafkas kökenli vatandaşlar tarafından verilen oylar sonucu kafkasdiasporası.com adlı internet sitesi tarafından “Yılın Belediye Başkanı” seçilmesi münasebetiyle, ayrıca Akdeniz’e Kıyısı Olan ülkelerin Bölgesel ve Yerel ıdareleri’nin Kalkınmasına Yönelik faaliyetler yürüten kuruluş olan ARLEM Genel Kurulu’nca ECOTER komisyonuna eş-başkan olarak seçilmesinden ve ARLEM’in önümüzdeki yılki toplantısını Antakya’da gerçekleştirecek olmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi ve Belediye Başkanı Savaş’ı tebrik etti.
 
 
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Savaş, “Altınözü ilçesi Sarılar Mahallesi Hıristiyan cemaati olarak yapmış olduğunuz bu ziyaret beni ziyadesiyle memnun etti. Gerek yaşadığımız şehir, gerekse il genelinde üç ayrı din ve mezheplere mensup insanlarla bir çatı altında kardeşçe yaşıyoruz. ışte bu bizim zenginliğimizdir, güzelliğimizdir. Dünyaya örnek bir yaşayış tarzımız var. Antakya’nın, Hatay’ın bu güzelliğini yurt dışı gezilerimde dile getiriyorum. Nazik ziyaretinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum.” dedi. Haber Merkezi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz