Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Binlerce Arazi Sular Altında…

28 Ocak 2012 Cumartesi, 09:04
Binlerce Arazi Sular Altında…

Sağanak yağışların etkili olduğu ilimizde, Asi Nehri’nin taşması sonucu binlerce dönümlük tarım arazisi son bir ay içerisinde ikinci kez sular altında kaldı Hatay’da sağanak nedeniyle Asi Nehri’nin taşması sonucu binlerce dönümlük tarım arazisi su altında kaldı. ıl genelinde 4 günden bu yana devam eden sağanak nedeniyle Amik Ovası’ndan geçen Asi Nehri taştı. Taşkın sonucu, Amik Ovası’ndaki binlerce dönümlük tarım arazisi su altına kaldı, Reyhanlı ilçesine bağlı Varışlı köyünde çok sayıda ev ve ahırı su bastı. Varışlı köyünde incelemelerde bulunan Reyhanlı Kaymakamı Yusuf Güler, köy muhtarı ve vatandaşlardan bilgi aldı. Güler, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, taşkının önlenmesi için Devlet Su işleri ve ıl özel ıdaresi ekiplerinin acil müdahale etmesi gerektiğini söyledi.
 
 
 
Hasar tespiti yapılacağını ifade eden Güler, ”Devlet olarak mağdur olan vatandaşlarımıza gerekli yardımı yapacağız. Ayrıca yağışın durmasıyla özellikle dere yatağının temizlenmesi gibi kalıcı çalışmaları en kısa sürede gerçekleştireceğiz. Ekiplerin de öncelikli olarak bölgedeki suyun tahliyesi için çalışma başlatacak” dedi.
 
 
Varışlı köyü dışındaki bazı köylerin de taşkından etkilendiğini belirten Güler, Asi Nehri’nin taşması sonucu yaklaşık 3 bin dönümlük tarım arazisinin su altında kaldığının tahmin edildiğini bildirdi. AA

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz