Son Dakika
24 Eylül 2018 Pazartesi

Biletler Tükendi…

25 Ekim 2011 Salı, 16:58
Biletler Tükendi…

Bayrama sayılı günler kala şehirlerarası otobüslerde 2-5 Kasım için doluluk oranı yüzde 100’e ulaştı. Firmaların ek seferler koyacağı bayramda, 9 gün tatil ilan edilmesi beklentisi içindeki vatandaşların, 12-13 Kasıma rezervasyon yaptırdığı öğrenildi.
 
 
 
Kurban Bayramı’na sayılı günler kala şehirlerarası otobüslerde 2-5 Kasım arasındaki günlerde doluluk oranının yüzde 100’e ulaştığı bildirildi.
 
 
 
Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Genel Başkanı Mehmet Erdoğan, yaptığı açıklamada, Ramazan Bayramı’ndan hemen sonra Kurban Bayramı’na yönelik rezervasyonların başladığını söyledi.
 
Bayram öncesine denk gelen 2-5 Kasım için otobüslerde yer kalmadığını ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:
 
 
 
”2 Kasımdan itibaren günlük binlerce otobüs, bayram tatili için yolcu taşıyacak. Bugünden yüzde 100 doluluğa ulaşıldı. Dönüşler için de rezervasyonlar sürüyor. Birçok kişi, 9 günlük tatil olup olmayacağını bilmediği için rezervasyonlarını tam anlamıyla yapmış değil. Bayramdan sonraki 10-11 Kasım (Perşembe-Cuma) tatil olacağı düşüncesiyle genellikle 12-13 Kasıma rezervasyon yaptırılıyor. Dönüşler için de doluluk oranları yüzde 90’lara ulaştı.”
 
 
 
Ulaştırma Bakanlığının, D2 ve B2 belgeli, daha çok turistik taşımalarda kullanılan otobüslerin de Ramazan ve Kurban Bayramı süresinde tarifeli sefer yetkisine sahip firmalarda çalışabilmesine izin verdiğini belirten Erdoğan, ”Yani Kurban Bayramı için izin var. Firmalar, ek seferlerini açıklayacak ve rezervasyonlarına devam edecek” dedi.
 
 
Hedef 8-10 Milyon Yolcu
 
Erdoğan, talebe ve rezervasyonlara göre Kurban Bayramı’nda da 8-10 milyon arasında yolcu taşımayı hedeflediklerini dile getirerek, vatandaşların korsan çalışan otobüslerden uzak durmasını istedi.
 
 
Korsan çalışan otobüslerde sürücülerin saatlerce direksiyon koltuğunda oturarak vatandaşların hayatını riske attığını vurgulayan Erdoğan, ”Bunun yanı sıra özel otomobiller yerine otobüslerin tercih edilmesini istiyoruz. ıstatistiklere göre otomobillerin karıştığı kazalar, otobüslere oranla daha yüksek. özellikle uzun yolculuklarda hayatı riske atmanın anlamı yok” diye konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz