Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Betül Büyükaşık’tan Büyük Başarı

06 Temmuz 2012 Cuma, 11:01
Betül Büyükaşık’tan Büyük Başarı

2012 Türkiye yıldızlar satranç şampiyonası Ankara’da gerçekleştirildi. 
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
şampiyonaya hemen hemen tüm illerden katılım gerçekleşirken 18 Yaş Bayan Kategorisinde Hataylı sporcumuz Betül Büyükaşık Türkiye 3.lüğü derecesi elde ederek Hatay Satranç Başarısına bir yenisini daha eklemiş oldu. 
 
 
 
Beyaz Kale Satranç Kulübü Başkanı Erkal Büyükaşık yaptığı yazılı açıklamada,  Betül’ün bu başarısı Hatay Satrancının kazandığı ivme ile yakından bağlantılı olduğunu dile getirdi.
 
 
 
Büyükaşık, Türkiye şampiyonluğuna ramak kalındığını ama bu başarıları daim kılacak Betül, Diyap gibi yeteneklerin çalışacağı hocaların masraflarına sponsor bulunmasında sıkıntı yaşadıklarını belirtti.
 
 
 
Büyükaşık açıklamasının devamında, Dünya 2.liği, Dünya Olimpiyat 3.lüğü, Türkiye şampiyonluğu gibi derecelerin satranççılar tarafından daha önceden elde edildiğini Hatay’ımızın yüz akı olduklarını ama bu başarılara yeteri kadar destek bulamadıklarını bu yüzden Dünya Avrupa ve Asya şampiyonaları gibi büyük turnuvalara katılamadıklarının altını çizdi. ılimizde çok daha büyük başarılara imza atabilecek sporcuların var olduğunu bu turnuvalar sporcularımızın satranç gelişimini katlanarak yükselteceğini, bu çocuklar Hatay Sporcuları olarak ellerinden geleni fazlası ile yaptıklarını bu konuda geriye sadece desteğin kaldığını söyledi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz