Son Dakika
18 Eylül 2018 Salı

Besle Kargayı…

27 Ağustos 2011 Cumartesi, 11:55
Besle Kargayı…

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad yanlıları ile muhalifler arasında çıkan çatışmanın ortasında kalarak ölen tır sürücüsünün baba evinde yas var.
 
Hatay’ın çekmece beldesi Pınarbaşı Mahallesi 63. Sokak’ta yaşayan tır sürücüsünün kardeşi Fuat Akdoğan, yaptığı açıklamada, ağabeyi Mecit Akdoğan’ın (51) dün sabah saatlerinde Suriye’ye gitmek için evden ayrıldığını söyledi.
 
 
Vedalaşarak ayrıldıkları ağabeyinin 12 yıldan bu yana tır sürücülüğü yaptığını ifade eden kardeş Akdoğan, ”Ağabeyimin ölüm haberiyle yıkıldık. Ağabeyimin cenazesini almak için Türkiye’nin şam Büyükelçiliği yetkililerinin gerekli girişimleri yaptığını öğrendik. Cenazeyi almaya Suriye’deki karışıklık nedeniyle biz gidemiyoruz. Ağabeyimin çalıştığı şirket, büyükelçilik aracılığıyla cenazeyi alarak Hatay’a getireceklerini söylediler” diye konuştu.
 
 
Mecit Akdoğan’ın karısı Gül Akdoğan da eşinin ölüm haberiyle yıkıldı. Sinir krizi geçiren ve yakınları tarafından sakinleştirilmeye çalışılan Gül Akdoğan, Arapça ”çok erken oldu. Biz şimdi ne yapacağız. Evimizin direği gitti” diyerek ağladı.
 
 
Baba Hasan ve anne Zehra Akdoğan da oğullarının ölüm haberiyle gözyaşlarını tutamadılar. Mecit Akdoğan’ın oğulları Ali (21) ve Deniz (17) Akdoğan’da babalarının ölüm haberiyle yıkıldı.
 
 
CENAZE HATAY’A GETıRıLECEK
 
 
Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Yılmaz da, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin şam Büyükelçiliği yetkililerinden aldığı bilgiye göre, idaresindeki Sağlam Nakliyat şirketi’ne ait tır ile Türkiye’den Suriye’ye Yaş Sebze ve Meyve taşıyan Mecit Akdoğan’ın, Hama ile Humus arasındaki Maarra mevkisinde Beşşar Esad yanlıları ile muhalifler arasında çıkan çatışmanın ortasında kalarak öldüğünü belirtti.
 
 
Akdoğan’ın cenazesinin en kısa sürede alınarak karayolu ile Hatay’a getirileceğini ifade eden Yılmaz, ”Hayli üzüntülüyüz. Suriye’deki otorite boşluğundan yararlananlar, zaman zaman da Türk ve diğer yabancı plakalı tırları soymak istediler. Dileğimiz bu gibi olayların son bulması” dedi.
 
 
Yılmaz, olayın, Türklere yönelik bir saldırı olmadığını kaydetti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz