Benzeri yok…

09 Temmuz 2014 Çarşamba, 11:01

Dünyanın en büyük otel zincirlerinden Hilton Worldwide Başkanı Rob Palleschi, Antakya’da açacakları Müze otelinin bir benzeri olmadığını iddia etti.

Türkiye’de atağa geçen ve Otel sayısını 60′ın üzerine çıkarmayı hedeflediklerini söyleyen Hilton’un Başkanı Palleschi, “Antakya’da açacağımız Müze Otel’in bir benzeri yok. Türkiye gözde pazarımız” dedi.

Antakya Hilton Müze Oteli Genel Müdürü Aydın Duran, Hilton Worldwide çatısı altındaki markalardan sorumlu üst düzey isimlerin küresel başkanlarının Londra’da bir araya geldiği ve Türkiye’deki yaygın basında çıkan haberi gazetemizle paylaşırken, Hilton Hotels&Resorts Global Başkanı Rob Palleschi’nin verdiği bilgiye göre Hilton Worldwide kısa vadede Türkiye’de 26 otel açacakları ifade edildi.

Yaygın Basın’daki habere göre açılacak 20′den fazlası Hilton Garden Inn ve Hampton By Hilton, ikisi de DoubleTree By Hilton markasıyla faaliyet göstereceği,  Şirketin en fazla önem verdiği yatırımlar ise Kozyatağı Hilton, Antalya’da açılacak Resort ve dünyada eşi benzeri olmayan Antakya Hilton Müze Oteli olduğu vurgulandı.

Türkiye’nin kendileri için stratejik önem taşıyan Rusya, İngiltere ve Polonya’dan sonra en önemli pazarlardan biri olduğunu söyleyen Palleschi, “Hilton Worldwide için Türkiye çok önemli bir pozisyonda. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirler dışında illere odaklandık” dediği kaydedildi.

Konaklama sektöründe 25 yıldan daha fazla tecrübeye sahip Rob Palleschi ile Türk turizmi ve yatırım planlarını içeren Yaygın Basın’da çıkan açıklamaları şöyle:

“Türkiye’de çok büyük bir başarımız var. Bunun daha da artacağını düşünüyorum. Tüm otellerimizin potansiyeli çok yüksek. Buradaki gelişmeler çok iyi. Tüm bunlar ileriye daha güvenli bakmamızı sağlıyor. Türkiye’ye gelen turistler, otellerimizden memnun kaldıkça başka ülkelerdeki otellerimizi de kullanmak isteyecekler. Bu pazardan çok umutluyuz. Bu nedenle büyük projelerimiz olacak.

Türkiye artık çok farklı bir yerde. Ekonomisi gibi turizmi de çok ileride. Benim dünyada en sevdiğim otelimiz Bomonti Hilton. Yatırımcısı İbrahim Çeçen’i içtenlikle tebrik ediyorum. Türkiye’de bu tarz girişimci işadamları olduğu sürece biz daha çok Hilton açarız”.

NECMİ ASFUROĞLU İNANILMAZ ÇILGIN BİR İŞADAMI

Hilton Başkanı Rob Palleschi, Antakya’daki Müze otelle ilgili düşüncelerini ise şöyle ifade etti:

“Bizim ve otel sahiplerinin yatırımdan beklentisi oldukça yüksek. Çünkü oradaki arkeoloji ve sanat eserlerini görmek isteyen çok büyük bir potansiyelin olduğunu düşünüyoruz. Buranın dünyada eşi yok. Otel sahiplerine böyle bir öngörü ve yaklaşıma sahip oldukları için teşekkür ederim. Yatırımcı Necmi Asfuroğlu inanılmaz çılgın bir işadamı. Eğer bu nokta Hilton markası olmasaydı, çok ama çok üzülürdüm.

Türkiye’ye özellikle lüks otellerimizi tanıttık ama her markanın yatırımını yapacağız. Antalya’da bir resort yapıyoruz, her şeyiyle birinci sınıf, beş yıldızlı otel olacak. Biz Türkiye’de bir uzmandan oluşan Hilton geliştirme ekibi için ofis kurduk. Bu ofis ‘Neler yapabiliriz, piyasa nedir, ne gibi gelişmeler sağlayabiliriz ve potansiyeli nasıl kullanırız’ diye uzun soluklu çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalar aralıksız devam ediyor.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK OTEL ZİNCİRİ

Hilton Worldwide’ın 92 ülke ve bölgede 4 bin 112 otel ve 680 bin 117 odası var. 2013′te mevcut ve proje aşamasındaki otelleriyle, Türkiye’deki 10 bin odaya ulaşan ilk otel zinciri oldu. Türkiye’de 26 oteli ile faaliyet gösteren Hilton Worldwide, imzaladığı 50′inci otel anlaşmasıyla, şu an ülkemizde faaliyet gösteren en büyük otel zinciri konumunda.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz