Son Dakika
25 Eylül 2018 Salı

Ben Görevimi Yapıyorum…

13 Aralık 2011 Salı, 11:25
Ben Görevimi Yapıyorum…

Akgöl; “Bir memurun görevi devlet ile vatandaş arasındaki köprüyü kurmak ve sorunları çözmektir, ben de görevimi yapıyorum”
 
CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl Antakya Ayakkabıcılar Odasını ziyaret etti.
 
Antakya Ayakkabıcılar Odası ziyaretinde ayakkabıcı esnafıyla sohbet eden ve sorunlarını dinleyen Akgöl, uzun yıllardır ayakkabıcı esnafı ile iç içe olduğunun altını çizerek; “Sizlerle birlikte olmaktan son derece mutluluk duyuyorum. Sizin şahsım adına sarf ettiğiniz düşüncelerinizi bir iltifat olarak kabul ediyorum.” Dedi.TEDAş’ta görevli iken sorunların çözümünde adına birçok vatandaşa yardımcı olduğunu kaydeden Akgöl, bir memurun görevinin devlet ile vatandaş arasındaki köprüyü kurmak ve sorunları çözmek olduğunu, kendisinin de bunu yaptığını ifade etti.Memur Profili Değişmeli
 
Türkiye’de memur profilinin değişmesi gerektiğini ifade eden Milletvekili Akgöl, “Bana göre Türkiye’de memur anlayışını değiştirmek lazım. Memur vatandaş için ne gerekiyorsa onu yapmalı ve sorunu çözmeli. Bürokrasiye takılıp kalmamalı” dedi.
 
Vekillerin seçimlerden sonra halktan kopmaması gerektiğini dile getiren Akgöl, “Milletin vekili halktan uzaklaşmamalı, kopuk olmamalı. Ankara’daki o koltuk sizin, benim değil. O koltuğu sizlerle paylaştığım sürece milletvekili koltuğu değerli olur. Tekrar söylüyorum o koltuğun sahibi sizlersiniz. Görev yaptığım süre içerisinde bu hep böyle olacaktır. Dört yılın sonunda Antakya’ya geldiğimde sizlerin elini sıkacak yüzüm olmalı. Zaten olması gereken de bu” görüşünü dile getirdi.
 
 
Bu memlekette çiftçi, esnaf, sanayici, memur ayakta kalmalı. Ayakta kalmalı ki, ekonomi düzelsin. Ekonomi düzeldikçe istihdam yaratılsın, istihdam olsun ki, işsizlik çözülsün diyen Akgöl, “Eskiden Antakya denince akla ilk gelen sektörlerin başında ayakkabıcılık ve mobilyacılık gelirdi. Ancak yaşanan süreçte birçok il markalaşırken Antakya’daki esnaf atölyelerinde kaldı” şeklinde konuştu.
 
 
Ortak Akılla Hareket Etmeliyiz
 
Antakya Ayakkabıcılar Odası Başkanı Gökhan Oral da yaptığı konuşmada, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bu topluma önemli hizmetleriniz oldu. Siz bürokrasiden uzak bir bürokrat oldunuz. Zaten yapmış olduğunuz hizmetlerin karşılığını milletvekili olmanızla tescil edilmiş oldu. Bu topluma önemli hizmetler verdiniz. Görevinizde başarılar diliyoruz” diye konuştu.
 
 
 
Karlısu mevkiinde “Ayakkabıcılar Sitesi” kurulması ve marka oluşturulması için çalışma içinde olduklarını belirten Oral, “Karlısu mevkiinde 210 dönüm üzerine kurulacak, içinde 189 işyerinin bulunacağı, ayakkabıcı esnafının çalışacağı sağlıklı ortamlar yaratma çabası içerisinde olduklarını kaydetti.
 
 
Bu anlamda ortak akılla hizmet etmek gerektiğinin altını çizen Oral; “Bilindiği üzere Antakya Ayakkabıcılık, Mobilya ve Dericilik sektörleriyle ön planda idi. Ancak aradan geçen süreçte bu sektörler maalesef eridi. Yapılacak olan Ayakkabıcı Sitesi ile birlikte 15 bin insan istihdam edilecek. Bu projeye destek vermek hepimizin boynunun borcu” şeklinde konuştu.Haber Merkezi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz