Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Belediye’den Lila Park…

20 Mayıs 2010 Perşembe, 16:54
Belediye’den Lila Park…

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Esenlik Mahallesi’ nde yeni yapılan ‘Lila Park’ın yapımının tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulduğunu söyledi.

Mahalle sakinlerinin en büyük ihtiyaçlarından biri olan yeşil alan ve çocuk oyun  parkurları belediye imkanları ile yapılarak vatandaşların hizmetine sunuldu. 1000 m2 arazi üzerine kurulan “Lila Parkı” Esenlik Mahallesi ve çevre sakinleri tarafından büyük beğeni topladı.

Parkta çocuk oyun grupları, oturma bankları, parkın aydınlatılması, bitkilendirme, çimlendirme, yağmurla sistemi ile sulamanın yanı sıra çevre duvar-kaldırım gibi düzenlemeler gerçekleştirildi.Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, yaşanabilir yeşil bir Antakya için ne gerekiyorsa yapıldığını ifade ederek, ‘Modern ve çağdaş bir kent içinde yeşil alanların oluşturulması olmazsa olmazlarımız içindedir.

Beton binaların arasında yapılan bu tür yerler insanların nefes almasını ve yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımıza oyun alanları oluşturmak en tabi görevlerimiz içinde yer almaktadır. ımkânlarımız dâhilinde bu tür yeşil ve oyun alanlarını açmak çoğaltmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz’ dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz