Son Dakika
22 Temmuz 2018 Pazar

Belediye Ekiplerinde ‘Kar’ Seferberliğ

23 Ocak 2012 Pazartesi, 10:03
Belediye Ekiplerinde ‘Kar’ Seferberliğ

Cumartesi gece saatlerinden itibaren Antakya ve çevresinde etkili olan kar yağışının, ulaşımı olumsuz etkilememesi için Antakya Belediyesi ekipleri greyderler ve diğer iş makineleri vasıtasıyla kar temizleme ve bazı bölgelerde yıkılan ağaçların temizlenmesi çalışmalarını yürütüyor.çalışmalar öncesinde Cumartesi gecesi 02 den itibaren Belediye Destek Hizmetleri Müdürlüğünde bir krız masası oluşturuldu Belediye Bşkanı Savaş oluşturulan kriz masasından ekipleri yönlendirmek süretiyle çalışmaları bizzat yöneti.
 
 
 
 
 
 
Vatandaşlardan gelen 21 şikayete anında müdahale eden ekipler talep edilen adreslerde kar yağışından kaynaklı mahsuriyetleri giderdi.
 
 
Ekipler geçtiğimiz hafta sonu Cumartesi’yi Pazar’a bağlayan gece 02.00 itibariyle başlattıkları çalışmalarda iş makineleri vasıtasıyla buzlanmaya karşı ana arterler de ve diğer cadde ve sokaklarda kar temizleme faaliyetleri gerçekleştirdi.
 
Gerçekleştirilen çalışmaları bizzat yerinde denetleyen Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş yaptığı değerlendirmede “Cumartesi gece saatlerinde başlayan kar yağışının gerek ulaşım gerekse yaşam şartlarını olumsuz yönde etkilememesi için kar yağışlarının etkisini gösterdiği andan itibaren Belediyemiz Destek Hizmetleri, Fen ışleri, Temizlik ışleri, Ulaşım, Zabıta ve Park Bahçe Müdürlüklerimize bağlı ekiplerimiz düzenli olarak şehrin ana arterleri ve mahallelerde kar temizleme çalışmasını yürütüyor.
 
 
 Karla mücadelede iş makinelerimizin yanı sıra temizlik ekiplerimiz görev yapıyor. Ekiplerimiz iş makinaları vasıtasıyla öncelikli olarak ana arterlerdeki buzlanmalara karşı buraları sürekli temizleme çalışması gerçekleştirirken, diğer ekiplerimiz ise mahalle ve ara caddelerde kar temizleme çalışmasını aralıksız olarak sürdürüyor. Temizlik ve Park Bahçe Müdürlüğü ekiplerimiz ise şehrin bazı noktalarında karın ağırlığını kaldıramaması münasebetiyle yıkılan ağaçları temizleme çalışması gerçekleştiriyor.” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz