Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Belediye’ de bürokrasi azaldı…

07 Eylül 2009 Pazartesi, 14:08
Belediye’ de bürokrasi azaldı…

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş yaptığı açıklamada; geçtiğimiz aylarda  yapılan düzenlemelerle, vatandaşların belediye ile olan iş ve işlemlerinde bürokratik işlemlerin azaltılması çalışmalarının olumlu sonuçlar verdiğini belirtti. Başkan Savaş özellikle ışyeri Açma ve çalışma Ruhsatı, ımar Ruhsatı ve Su Aboneliği işlemlerinde bürokratik işlemlerin azaltılarak, yasal çerçevede sağlanan kolaylıklardan dolayı vatandaşların memnuniyet ifadelerine tanık olduğunu belirtti.
 
Eskiden günler hatta haftalar süren işlemlerin, istenen evrakların eksiksiz beyan edilmesi halinde aynı gün sonuçlandığını, ayrıca Su Abone işlemlerinde farklı katlardaki birimlerin aynı kata toplanarak hem vatandaşın hem de belediye personelinin zaman ve işgücü kaybının önlendiğini belirtti.
 
özellikle Ruhsat ve Denetim ışleri Müdürlüğü’ne yapılan başvurularda mükelleflerin en kısa sürede ruhsat alma yolundaki sadeleştirme çalışmalarının çok olumlu sonuç verdiğini belirten Başkan Savaş, 2007 ve 2008 yıllarında belediyece verilen ışyeri Açma ve çalışma Ruhsatı sayısına bu yıl Ağustos ayı itibariyle ulaşıldığını bildirdi.
 
Hedeflerinin 2009 yılı itibariyle bu sayının iki katına çıkarılması olduğunu belirten belediye yetkilileri, vatandaşların oldukça sadeleştirilen ve aynı gün içinde sonuçlandırılmaya çalışılan ışyeri Açma ve çalışma Ruhsatı işlemlerinden yararlanmalarını, gerek para cezası gerekse kapatma işlemlerine maruz kalmamaları için belediyeye müracaat etmelerini istedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz