Belediye Başkanı Talimat Verdi…

24 Nisan 2012 Salı, 11:40
Belediye Başkanı Talimat Verdi…

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı’nın 92.yıldönümü kutlamalarıçerçevesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Sembolik Belediye Başkanı” geleneği bu yılda yapıldı.Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ın koltuğuna oturan Abdi ıpekçi ılköğretim okulu7.sınıf öğrencilerinden Fatma Ceylan Güldiker oturdu, bir günlüğüne sembolik belediye başkanı oldu ve daire müdürlerine direktifler verdi.

 

Ziyarete Abdi ıpekçi ılköğretimokulu Müdürü Hilmi Kapo, Fen ve Teknoloji öğretmeni MehmetKızılırmak, okul öğrencilerinden Mehmet Eren Soğuksu  katılım gösterdi.Sembolik Belediye Başkanı töreninde koltuğa oturan Abdi ıpekçi ılköğretim okulu 7.sınıf öğrencisi Fatma Ceylan Güldiker  okullara çok amaçlı salonlar ve konferans salonlarının yapılması konusunda görüşlerini bildirdi. Okulların giriş ve çıkış saatlerinde okul önlerinde bulunan güvenlik birimlerinin arttırılmasını talep eden Sembolik Belediye Başkanı Fatma Ceylan Güldiker, “Habib-i Neccar Dağı’nda yapılan seyir terasları için teşekkür ediyoruz. Bu bölgenin işlerliğini ve güvenliği arttırılması için çalışmalar yürütüyoruz.

 

Kent genelinde bulunan park, bahçe ve yeşil alanlar şehrimize ayrı bir renk ve güzellik katıyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik çocuk Bayramı dolayısıyla buradan bir müjde vermek istiyorum. Kasım ayı sonunda tamamlanacak olan teleferik, ilköğretim okulu öğrencilerine 3 ay boyunca ücretsiz olacak. Ayrıca 25 Nisan tarihinde Antakya Belediyesi öncülüğünde düzenlenecek olan ‘çevre Yürüyüşü’ne bütün okulların öğrencilerini davet ediyorum. çarşı ve pazarlarda satışı yapılan gıdaların sıhhiliği ve çevre temizliğine yönelik denetimlerimizi arttırdık. Parklarımız, sokaklarımızda ve Asi Nehri’nde yapılan peyzaj çalışmaları şehrimizin estetiğine katkı sağlıyor. 23 Nisan dolayısıyla çocukların aileleriyle birlikte eğlenerek hoşça vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla DSı Parkı’nı şenlik ve panayır haline dönüştürdük. DSı Parkında düzenlenen sanatsal faaliyetlerimiz Ramazan ayı boyunca devam edecektir” dedi. Sembolik Başkan Güldiker, Başkan Savaş’ın bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerden  dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve teşekkür etti. 

 

 

Başkan Güldiker; sırasıyla Park-Bahçe, Zabıta, Ulaşım ve Fen ışleri Müdürleri’ni makamına çağırarak onlara çeşitli konularda direktifler verdi.            

 

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş ziyarette yaptığı konuşmada, “Büyük önder Atatürk’ün geleceğimizin teminatı çocuklarımıza dünya üzerinde armağan edilen tek bayram olma özelliği taşıyan “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı’nı” bu vesileyle bir kez daha kutluyorum.

 

 

özellikle çocuklarımıza, gençlerimize ve gelecek nesillere layık çağdaş bir kent bırakma yolunda var gücümüzle çalışıyoruz. önümüzdeki hizmet dönemimizde planladığımız bu hedeflerimizi, projelerimizi geçtiğimiz hizmet dönemimizde olduğu gibi birer birer hayata geçirmeye devam edeceğiz. Hedefimiz çocuklarımıza sağlıklı ve yaşanabilir bir kent bırakmaktır.” dedi.Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş ziyaretin sonunda konuk öğrencilere ve okul yöneticilerine çeşitli hediyeler verdi ve günün anısına birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.       

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz