Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Belediye Başkanı Rüşvetten Gözaltında…

19 Şubat 2009 Perşembe, 15:09
Belediye Başkanı Rüşvetten Gözaltında…

Hatay’da bir belediye başkanı ve oğlu rüşvet iddası ile polis tarafından gözaltına alındı.
Yetkililerden konuyla ilgili olarak alınan bilgiye göre, Hatay’ın Samandağ ılçesi’nde rüşvet operasyonu gerçekleştirildi.

Samandağ ılçesi Belediye Başkanı Ali Terzi (75) ve oğlu Bülent Terzi (33) rüşvet iddası ile savcılığın emri ile polis tarafından gözaltına alındı. Başkan Terzi ve oğlu ile birlikte olaya adı karışan belediyenin fen işleri müdürü ve müteahhit ömer G.’de gözaltına alındı.

Savcılık emri ile Samandağ ılçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan kişiler Samandağ Devlet Hastahanesi’ne götürülerek sağlık kontrolünden geçirildi. Rüşvet iddası ile gözaltına alınan şahıslar daha sonra tekrar ilçe emniyet müdürlüğü merkezine götürüldüler.

Konuyla ilgili olarak öğrenilen ilk bilgilere göre, Müteahhit ömer G.’nin belediye içme suyu ihalesini kazandığı ve yaptığı işten dolayı belediyeden 70 bin TL. Alacağı bulunduğu ve bu parayı belediyeden alabilmesi için kendisinden 20 bin Tl. Para istendiği belirtildi.

Müteahhit ömer G., Polis tarafından seri numaraları alınan 20 bin Tl. Parayı belediye başkanına vermek üzere başkanın makamına girdiği sırada polis savcılık emri ile belediyeye baskın düzenledi ve şahısları gözaltına aldı.

Olayla ilgili olarak soruşturma devam ederken, gözaltına alınan kişileri adli makamlara sevk edileceği ifade edildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz