Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

BDP Suriye’nin yanında yer almalı…

23 Nisan 2013 Salı, 09:47
BDP Suriye’nin yanında yer almalı…

BDP Hatay il başkanı Mahmut Aydıncı, BDP il eşbaşkanı Hilmiye Kızılay, BDP merkez ilçe Başkanı Maşallah Bat, BDP il yöneticisi Kerem Nalbant, öDP Samandağ ilçe teşkilatını ziyaret ettiler. Ziyarette öDP Samandağ ilçe Sekreteri Kenan Kahlıoğulları, öDP Samandağ ilçe yönetim kurulu üyesi Necati Oğural BDP heyetiyle Barış görüşmeleri ve Suriye’deki durumu değerlendirdiler. 
 
 
“Devrimciler her zaman Kürtlerin yanında oldu”
 
 
öDP ilçe Sekreteri Kenan Kahlıoğulları: “Sosyalistler, devrimciler Kürtleri en iyi anlayan, ülkemizde barışı en çok savunanlardır. Biz Halkların kardeşliğini savunduk, savunmaya devam edeceğiz. Sosyalistler, devrimciler Kürt sorunun adil demokratik çözümünü, bedel ödemek pahasına savundular. En zor şartlarda savaşın müzakere, karşılıklı anlaşma yoluyla bitirilmesi gerektiğini savunduk. Barışın savunuculuğunu halkların kardeşliğini savunmak sosyalistlerin devrimcilerin görevidir. Suriye’deki son durum konusunda Kürtlerin rolü önemlidir.” şeklinde konuştu. 
 
 
“Kürtler Suriye halkının yanında yer almalı”
 
 
Açıklamasında “Suriye halkı zor bir süreçten geçiyor. Bu zor süreçte Suriye Halkının yanında olmak, kalıcı barışın sağlanması için seferber olmak zorundayız. Emperyalistlerin ve işbirlikçilerinin yenilgiye uğratılması gerekmektedir. Suriye Devleti yönetimine destek vermeliyiz.” ıfadelerine yer veren öDP ilçe Sekreteri Kenan Kahlıoğulları; en son “Suriye Kürtlerini temsil eden yapıların öso ile hareket ettiğini ve Suriye halkının karşısında savaştığını medyadan takip ediyoruz. Sosyalistler, devrimciler olarak ülkemizde barışın sağlanması Kürt halkına destek verdik. Suriye’de kalıcı barışın sağlanması için Kürt halkı barışa destek vermelidir.” Dedi.
 
 
“Hiçbir halkla savaş istemiyoruz”
 
 
BDP il başkanı Mahmut Aydıncı : “Halkların kardeşliğinden yanayız. Hiç bir savaşın içinde bulunmaktan yana değiliz. Kaygılarınızı anlıyoruz. BDP il teşkilatı olarak Suriye’deki durum konusunda Hatay’daki hassasiyetleri anlayan bir yerden davranıyoruz. Ortadoğu’da hiçbir halkla savaşmayı kesinlikle kabul etmiyoruz.” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz