Son Dakika
20 Eylül 2018 Perşembe

Baz ıstasyonlarına Af Yok

27 Temmuz 2011 Çarşamba, 13:26
Baz ıstasyonlarına Af Yok

Atatürk Mahallesi sakinleri toplanarak Atatürk Mahallesi Muammer Aksoy Caddesine Tuana Apartmanı Tefal’in üstünde en üst kata Güneş Enerjisi süsü verilerek gizli kurulan ve ruhsatsız kurulan baz istasyonun kaldırılması için belediye başkanı Mişat Nehir’den destek istedi. 
 
 
Belediye başkanı Mişat Nehir, Her zaman halkın yanında olduğunu, Ruhsatsız ve belediyeden izin alınmadan gizli kurulan Baz istasyonunun mühürleyeceğini ve müdahale edeceğini söyledi. 
 
 
Mahalle sakinlerinin belediye başkanı ziyaretinde Atatürk Mahallesi Muhtarı Ali Haydar Karaali,  CHP Belediye Meclis üyeleri; Av. Anıl Cevahir Can, Sami Gözen, Necdet Gümüş, Sezar Güneş, öDP meclis üyesi Selva Oruç, çevre Koruma Derneği başkanı Mişel Atik, Bakkal Odası başkanı Necdet Aslan, Kuaförler ve berberler Odası başkanı Hikmet Tunç, Ziraat Odası başkanı Selim Kamacı, Halkevi başkanı Seyfi Altun, Kadın Emeği Dreneği üyeleri,  katılarak mahalle halkına destek yaptılar.                                     
 
 
Belediye başkanı Nehir Mahalle sakinlerini sorunlarını dinledikten sonra şunları söyledi. 
 
 
“Yeni çıkan yasaya göre iletişim kuruluşlarının baz istasyonu koyma konusunda belediyeden mutlaka ruhsat almaları zorunludur. Biz Mahalle halkı gibi düşünüyoruz. Baz istasyonu sağlığa zararlı.  Baz istasyonu istemiyoruz.   Bu olaya Mahalle halkı sahip çıkması koşuluyla müdahale edeceğiz ve mühürleyeceğiz.” 
 
 
 
çevre Koruma Derneği başkanı Mişel Atik “ ıletişim kuruluşları belediyenin haberi olmadan insan sağlığını hiç sayarak ahlaksızca gizli baz istasyonları kuruyorlar.  Belediye yasasında vatandaşların sağlık şartlarının iyileştirilmesi ve denetlemesi vatandaşların güvenlik içinde yaşaması yer almaktadır. Bu nedenle belediye bu konuda görev ve sorumluluk düşmektedir” dedi.” 
Atatürk Mahallesi Muhtarı Ali Haydar Karaali, ınsan sağlığına zararlı olan ve ilçenin en işlek caddesinde gizlice kurulan baz istasyonunun kaldırılmasını istedi. 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz