Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Bayramlaşmada Kolaylık Sağlanacak…

11 Eylül 2009 Cuma, 14:58
Bayramlaşmada Kolaylık Sağlanacak…

Yayladağı Kaymakamı Tolga Polat yaptığı açıklamada: “Ramazan Bayramı’nda Hatay’daki akrabalarını ziyaret edecek 4 bin Suriyeli’ye gereken kolaylığı göstereceğiz.” dedi.
 
Polat, bayramda Suriye’den gelecek konukların Yayladağı Gümrük Kapısı’nda yığılmalarını önlemek için gerekli önlemleri aldıklarını belirtti. Ziyaretçilerin 20 Eylülde sınırdan giriş yapacaklarını ifade eden Polat, ”Ramazan Bayramı’nda akrabalarını yatılı olarak ziyaret edecek 4 bin Suriyeli’ye gereken kolaylığı sağlayacağız. Gümrükten toplu taşıma araçlarıyla girişleri, gidecekleri güzergah, dönüşleri sürekli denetim altında olacak. Hem gümrük çalışanları hem de emniyet ve jandarma ile gereken koordinasyonu sağlayarak, konukların bayramı huzurlu geçirmelerini sağlayacağız. Konukların da gümrük mevzuatına uygun davranmaları bekliyoruz” dedi.
 
Toplantıya, Yayladağı Gümrük Müdürü ıdris çatak, Emniyet Müdürü Metin Güneş, ılçe Jandarma Komutanı üsteğmen Erol şimşek ve diğer daire müdürleri katıldı. Bu arada, Ramazan Bayramı’nda Cilvegözü Gümrük Kapısı’ndan da 20 bin Suriyeli’nin yatılı bayramlaşma için Hatay’a geleceği de bildirildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz