Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Bayrak asmaya Davet…

12 Aralık 2009 Cumartesi, 12:15
Bayrak asmaya Davet…

Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odalar Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz, esnafı bayrak asma kampanyasına davet ederek, “PKK terörüne karşı tepkimizi dile getirmek adına, kahraman şehitlerimizin kanlarıyla boyanmış Türk bayrağımızı evlerimize ve işyerlerimize asacağız.
 
Tüm halkımızı da bu konuya duyarlı olmaya çalışıyoruz” dedi. Teksöz, HESOB toplantı salonunda Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin’ le düzenlediği basın toplantısında, Tokat’ ın Reşadiye ilçesinde PKK terör örgütünün hain saldırısı sonucu şehit düşen 7 askere yapılan saldırıyı kınadıklarını ve lanetlediklerini söyledi.
 
şehitler için yapılan saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından konuşan Teksöz, “Güvenlik güçlerimize kurşun sıkanlara teröriste kardeşim diyenlere, dostumuz görünen düşmanlara ve teröristin şakşakçılarını lanetliyoruz. Gün birlik, beraberlik, teröre lanet ve tek vücut olma günüdür. Ülkemizin birlik ve beraberliğe her zamankinden fazla ihtiyaç duyduğu bu süreçte artan terör saldırıları, toplumsal barışı zedelemekte ve tüm ulusun tahammül sınırlarını zorlamaktadır. Esnafımızı bayrak asma kampanyasına davet ediyoruz.
 
 PKK terörüne karşı tepkimizi dile getirmek adına, kahraman şehitlerimizin kanlarıyla boyanmış Türk bayrağımızı evlerimize ve işyerlerimize asacağız. Tüm halkımızı da bu konuya duyarlı olmaya çalışıyoruz.”
 
 
DTP’ yi Vatan Haini ılan Ediyoruz…
Teksöz, daha önce DTP için eşittir PKK dediklerini ancak bu görüşlerine karşı çıkıldığını anlatarak, “Peki neden şanlıurfa’ da Türk bayrağını gönderden indirdiler. DTP bu hareketiyle PKK’ nin şakşakçısı olduğunu kanıtlamıştır. DTP’ nin terör örgütünün üzüntüde ve sevinçte duygularını paylaşan yüce Türk ulusunu bölmeyi amaçlayan insanlık dışı yüzleri ise bir kez daha ortaya çıkmıştır. Bizler DTP’ yi vatan haini ilan ediyoruz” dedi.
 
Akan  Kan Durdurulsun…
Çinçin’ de, artık 25 yıldır akan kanın durdurulmasını istediklerini belirterek, terörün gerek ekonomik olarak gerekse manevi olarak büyük zararlar verdiğini ve terörün biran önce durdurulması gerektiğini bildirdi. Daha sonra HESOB Başkanı Teksöz, ATSO Başkanı Çinçin ve 76 meslek odasının başkanları Tokat’ taki saldırıda şehit düşen Jandarma Er Fatih Yonca’ nın Bekbele Beldesindeki evine taziye ziyaretinde bulundular.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz