Bayrağımıza saygısızlık kabul edilemez…

11 Haziran 2014 Çarşamba, 10:10

Türk Eğitim-Sen Hatay Şube Başkanı Recep Tuncay, Türk bayrağı dışında rengini, milletinin kanından almış başka bir bayrağın olmadığın söyledi.

Tuncay, Diyarbakır Lice’de kendini bilmez birkaç densizin bayrağımıza yapmış olduğu saygısızlığa tepki gösterdi.

 Bayrağın, bir milletin varlığının ve bağımsızlığının sembolü, tarihinin hatırası olduğuna dikkati çeken Tuncay: “Bayrağın değeri, yapıldığı kumaşla değil, dalgalanması için ödenen bedelle ölçülür. Türk bayrağı dışında rengini, milletinin kanından almış başka bir bayrak yoktur. Askeri olarak bayrak ve sancağına hakaret edilmesine göz yummak, en büyük milli şerefsizlik olarak kabul edilmiş, tarihte bayrağa hakaret, padişaha ve devlete hakaret suçu ile ayni derecede tutulmuştur.

Bayrağın kutsallığı, savaş meydanında en yüksek derecesini bulur, bayrağı yere düşürmemek için en yüksek rütbeli askerlerin dahi en küçük bir tereddüt göstermeden şehitliği göze aldıkları görülürdü. Zira bayrağın düşmesi, mağlubiyetle eş değerdir. Rengini sayısız şehidimizin kanından alan, varlığımızın ve bağımsızlığımızın sembolü bayrağımıza yapılan bu saldırıyı lanetliyor, bu rezalete seyirci kalan tüm kişi, kurum ve kuruluşları kınıyorum.”dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz