Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Baykal’ın şoförüne şok Baskın…

16 Nisan 2009 Perşembe, 19:51
Baykal’ın şoförüne şok Baskın…

CHP lideri Baykal’ın şoförünün bilgisayarının kablosuz ağından askeri bilgilere ulaşıldığı ve komutanlara tehdit mesajları gönderildiğini tespit eden savcılık, şoförün evinde arama yaptı.
 
 
Kara Kuvvetleri Askeri Savcılığı’nın çok gizli yürüttüğü bir soruşturma çerçevesinde, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın şoförü olduğu belirtilen Mehmet çakırgöz’ün Keçiören’deki evinde bulunan bilgisayarın kablosuz ağından, bazı askeri bilgilere ulaşıldığı ve bazı üst düzey komutanlara tehdit mesajları gönderildiği tespit edildi.
 
 
şOFöRüN BıLGıSAYARINA HACKER GıRMış
 
 
Mahkeme kararıyla çakırgöz’ün evine giden jandarma ekipleri, polis eşliğinde ve soruşturmayı yürüten askeri savcının da gözetimi altında arama yaptı. Saat 17.00 sıralarında başlayan ve yaklaşık 3 saat süren arama sırasında çakırgöz’ün dışarıda olduğu ve evde aile bireylerinin bulunduğu belirtildi. Aramaların ardından el konulan Bakırgöl’e ait bilgisayar, incelenmek üzere askeri savcılığa götürüldü.
 
 
Savcılık, bu tespit üzerine çakırgöz’ün evinde arama yaparak bilgisayara el koydu. CHP lideri Deniz Baykal, “Evet olayı biliyorum. Bir hacker şifreyi kırarak bilgisayarı üzerinden jandarmada gizli bazı sitelere girmiş. Alakası yok çocuğun” diye konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz